Dėl XVI-osios Vyriausybės 2012–2016 metų programos prieškonstitucinių projektų

Autorius: Data: 2012-12-11 , 15:22 Spausdinti

Vyriausybės programos projekto X skyriaus „Tautinės bendrijos“ 246 punkte rašoma: „Išspręsime vardų ir pavardžių rašymo asmens dokumentuose bei gatvių ir vietovių pavadinimų rašymo klausimus, atsižvelgdami į Europos Tarybos tautinių mažumų apsaugos pagrindų konvenciją“. Ji reikalauja laikytis nacionalinių teisės aktų, o LR Konstitucija skelbia: valstybinė kalba – lietuvių kalba. Minėti klausimai seniai yra išspręsti. Valstybė ir Tauta atsisakė eiti Jedinstvos ir autonomininkų keliais. Konstitucinis teismas, Europos Sąjungos institucijos kelis kartus patvirtino, jog vardai ir pavardės asmens dokumentuose, oficialūs gatvių pavadinimai turi būti rašomi valstybine kalba.

Lietuvos Respublika 1918 m. buvo atkurta etninėse lietuvių žemėse, kuriose autentiški vietovių pavadinimai yra lietuviški. Teisėtai ir džiaugsmingai atgavus Vilniaus kraštą visi autentiški vietovių pavadinimai valstybės įgaliotų institucijų buvo paskelbti 1939 metais, todėl dabar pagal autonomininkų reikalavimus vardų, pavardžių, gatvių, vietovių pavadinimų rašymo klausimus galima ne „išspręsti“, o tik sugadinti, pažeidžiant Konstituciją, įstatymus, tarptautinės teisės aktus, Seimo nario priesaiką saugoti Lietuvos nepriklausomybę ir jos žemių vientisumą.

Lietuvos Respublikai mokyklos dėstomąja rusų ir lenkų kalba pagal Švietimo įstatymą valstybinės kalbos mokosi jau 22 metus, todėl nėra jokio pagrindo siekti, „kad valstybinės kalbos egzaminas nelietuviškų mokyklų abiturientams būtų nukeltas į vėlesnį laiką“, pažeidžiant daugumos mokinių teises ir lygias galimybes (249 p.).

Galima įvesti tik kelis valstybinio kalbos egzamino lygmenis.

Programos skyrius vadinasi „Tautinės bendrijos“, bet žadama parengti „tautinių mažumų įstatymo projektą“, nors toks projektas buvo parengtas ir įstatymas priimtas 1990 m.,

Programos projekto 418 punkte užsibrėžta nedidinti ministerijų skaičiaus, o 246 punkte tam prieštaraujama: „tautinių mažumų atstovavimo funkcijas pavesime specialiai sukurtam departamentui“, nors iki panaikinimo jis vadinosi Tautinių mažumų ir išeivijos departamentu.

Valstybinė kalba , , , , , , , , , , , , ,Comments are closed.

Susiję straipsniai

Lankomumas


Hey.lt - Interneto reitingai, lankomumo statistika, lankytoju skaitliukai

Archyvas

Rubrikos

Sekite mus per Facebook!

RSS srautas

Vorutos RSS srautas

Svetainės medis

Svetainės struktūra