Dėl Vyčio Kryžiaus ordino kavalieriaus Prano Daunio paminklo Kaune

Autorius: Data: 2013-08-22 , 13:39 Spausdinti

Dėl Vyčio Kryžiaus ordino kavalieriaus Prano Daunio paminklo Kaune

Minint Aklųjų švietimo metus, prasidėjo Lietuvos savanorio, visuomenės veikėjo, aklųjų ir kurčiųjų švietimo pradininko, lietuviškosios brailio abėcėlės sudarytojo Prano Daunio (1900-1962) atminimo įamžinimo darbai. P. Daunys už nuopelnus Lietuvai yra apdovanotas Vyčio Kryžiaus ordinu (1928).

Prie buvusio Kauno aklųjų instituto rūmų (dab. Kauno Prano Daunio aklųjų ir silpnaregių ugdymo centras), esančių Taikos prospekte, kur prasidėjo aklųjų švietimas, o su juo – ir neregių sąjūdis, iškils paminklas P. Dauniui. Paminklo pastatymo iniciatorius – Katalikiškasis Prano Daunio fondas. Kauno miesto savivaldybė yra įsipareigusi sutvarkyti būsimo paminklo aplinką. Šią savaitę jau prasidėjo naujojo skverelio tvarkymo darbai.

Paminklo P. Dauniui sukūrimo konkursui buvo pateikti šešių skulptorių darbai. Nugalėtoju išrinktas Jono Gencevičiaus iš Vilniaus pasiūlymas. 2013 m. birželio mėnesį su paminklo skulptoriumi pasirašyta autorinio darbo sutartis. P. Daunio skulptūros kūrimo darbus planuojama užbaigti šį rudenį.

Norintys ir galintys paaukoti, pinigus gali pervesti į specialiąją sąskaitą Prano Daunio paminklui LT 837044060007683332 SEB bankas

Lietuvos Sąjūdžio Kauno taryba kviečia visus galinčius prisidėti prie paminklo Pranui Dauniui statybos ir sutvarkymo darbų.

Raimundas Kaminskas

Lietuvos Sąjūdžio Kauno tarybos informacinis biuras

Nuotraukose:

1. Paminklas aklųjų ir kurčiųjų švietimo pradininkui P. Dauniui

2. Lietuviškosios brailio abėcėlės sudarytojas P. Daunys

3. P. Daunys Palangos parke

Kaunas , , , , , ,Komentarai

traffix.lt

Susiję straipsniai

Lankomumas


Hey.lt - Interneto reitingai, lankomumo statistika, lankytoju skaitliukai

Archyvas

Rubrikos

Sekite mus per Facebook!

RSS srautas

Vorutos RSS srautas

Svetainės medis

Svetainės struktūra