Dėl vidaus ir užsienio politikos

Autorius: Data: 2011-04-14 , 09:35 Spausdinti

Lietuvos Respublikos

                                    Prezidentei Daliai Grybauskaitei

                                    Seimo pirmininkei Irenai Degutienei

                                    Premjerui Andriui Kubiliui

„Vilnijos“ draugijos pirmininkui Kazimierui Garšvai

„Lietuvos Aido“, „Vorutos“, „Lietuvos žinių“ redakcijoms

Pastaraisiais metais paaštrėjo mūsų valstybės ir lietuvių tautos pamatinių vertybių niekinimas, akiplėšiškai iškraipoma mūsų istorija ir esama padėtis. Vilniaus ir Šalčininkų rajonuose ignoruojami valstybės įstatymai ir nežiūrint valstybės institucijų reikalavimų, padaryti pažeidimai ne tik neatitaisomi, bet vis daugiau plečiami. Pasauliui jau šaukiama, kad lietuviai privalo integruotis į šių rajonų gyvenimą, nes, atseit, jie gyvena ne savoje etninėje žemėje. Valstybės sostinėje, jau nekalbant apie minėtus rajonus, aptarnavimo sferose klesti trikalbystė ir tuo siaurinamas valstybinės kalbos arealas. Lenkijos vadovai akivaizdžiai kišasi į mūsų valstybės vidaus reikalus, atvirai piršdami sąlygas kaip mums gyventi, palaiko Lietuvoje įkurtą išimtinai prolenkišką partiją ir mūsų šmeižėjus. Briuselyje, Vašingtone ir kitur apie Lietuvą skleidžiama netiesa.

Visa tai rodo, kad valstybėje pasigendama Prezidentės, Seimo pirmininkės ir Vyriausybės vadovo bei jiems talkinančių atitinkamų grupių valdininkų veikimo tautai palankia kryptimi, kyla nepasitenkinimas dėl chroniško delsimo ir kai kurių pažadų nevykdymo, nematyti atsakomybės dėl daromų nusikalstamų pareiškimų, skaldančių valstybės vientisumą. Pasirinkta, o gal net įpiršta neskrendančio paukščio politika kai ką tik skatina greičiau ir plačiau ropštis ant mūsų Tėvynės aukuro, o vadinamoji diplomatija jau vargu ar bepadeda Lietuvos interesams.

Lietuviai išvažiuoja, nes tautos namas vis sparčiau panašėja į sienas be langų ir gero šeimininko. Gilėja takoskyra tarp viešai demonstruojamų tautinių akcentų ir pavojingos tylos, kai ateina laikas būtinai tartis su tauta jai gyvybiškiausiais reikalais ir spręsti. Siūlytas būdas tautai daugiau žinoti ir per tai aktyviai dalyvauti valstybės valdyme, prezidentūroje pritarimo nesulaukė, todėl lietuviai dažniau mato Rusijos prezidento ir premjero darbus, bet mažiau – ką daugumai žmonių naudingo nuveikė jų kolegos Lietuvoje. Vis platesnė painiava sąvokoje: kas ir ką – tauta renkamuosius ar išrinktieji tautą per abejotiną rinkimų sistemą samdo darbui?

Tuo pačiu manoma, kad paritetinis principas bendraujant su kaimyninėmis šalimis kultūros, švietimo, tautinio ir pilietinio auklėjimo reikalais Lietuvai nėra palankus, nes šalyse pernelyg skirtingi tautinių proporcijų dydžiai mūsų nenaudai. Taipogi, sudarytos išskirtinės sąlygos ir neadekvatus dėmesys čia gyvenančiai vienai ar kelioms tautinėms mažumoms ar nesukelia kai kurių pavojų pačiam suverenui ir koks čia XXI amžiaus demokratijos bei totalinės tolerancijos principų vaidmuo nuo senovės sėsliai gyvenančiai vienai iš pasaulio gyventojais neskaitlingai tautai?

Ryšium su išdėstytu, kaipo eilinis Lietuvos pilietis, dar kartą Jus kviečia sparčiau keisti valstybės valdymo stilių, eiti kartu su tauta ir ja remtis, drąsiai ir nebeatidėliojant pasauliui viešai reikšti mūsų tautai palankią poziciją, žmonėse žadinti pasitikėjimą valstybe. Nes lietuvių tauta sukūrė valstybę, per kaimynų okupacijas, aneksijas ir kančias išsaugojo, bet tik čia jos buvo, yra ir turi būti namai.

Rimantas Giliauskas

Nuomonės, diskusijos, komentarai , , , , , , , ,Comments are closed.

Susiję straipsniai

Lankomumas


Hey.lt - Interneto reitingai, lankomumo statistika, lankytoju skaitliukai

Archyvas

Rubrikos

Sekite mus per Facebook!

RSS srautas

Vorutos RSS srautas

Svetainės medis

Svetainės struktūra