Dėl vėjo apgadintos Tytuvėnų bažnyčios stogo paskelbtas ekstremalus įvykis

Autorius: Data: 2012-03-05 , 08:05 Spausdinti

Antradienį, 2012 m. vasario 21 d., vėjui nuplėšus dalį Tytuvėnų Šv. Mergelės Marijos Angelų Karalienės bažnyčios stogo, buvo paskelbtas ekstremalus įvykis, BNS sakė Kelmės rajono savivaldybės administracijos direktorius Zenonas Mačernius.

Anot jo, to reikėjo, kad būtų galima greičiau atlikti visas procedūras, reikalingas stogui pakeisti – kad Piligrimų centro vadovas galėtų neskelbiamų derybų būdu ieškoti rangovo.

Vakar vakare paskelbtas. Nepaskelbus ekstremalaus įvykio, nebuvo galima kviestis skubos tvarka rangovo tų darbų šalinimui. Tik šis paskelbimas leido operatyviai spręsti problemą, nes be to viešųjų pirkimų procedūros truktų tris mėnesius“, – BNS sakė Z. Mačernius.

Pasak jo, antradienį pakilęs vėjas atplėšė dalį bažnyčios stogo skardos. Iki šiol vyksta darbai siekiant sustabdyti tolesnį stogo irimą.

Vėjo kryptis kaip tik buvo ta kryptimi, kur šiek tiek pažeista po gaisro ir gegnės, ir pradėjo atplėšinėti skardą. Apie 3 val. buvo pastebėta, buvo operatyviai sušauktas ekstremalių situacijų komisijos posėdis. (…) Buvo susirinkę ir dalininkai, ir ta komisija, ir specialistai, pradėjo darbus, ir 11 val. nakties buvo sustabdytas visas tas tolimesnis dangos plėšimas, ir šiandien toliau dar dirba, ir tą problemėlę sustabdys. Skylę uždengsime, kad nelytų“, – teigė administracijos direktorius.

Pasak jo, būtų didesnė bėda, jei į bažnyčią per atsiradusią stogo ertmę būtų priliję.

Priešgaisrinės apsaugos ir gelbėjimo departamento (PAGD) duomenimis, apie 19 val. buvo gautas pranešimas iš Kelmės savivaldybės, kad bažnyčios pastato būklė grėsminga: „matyti sienų skilimai, stogas iš vienos pusės įlinkęs – dar tikslinama informacija, galima pastato griūtis“. Specialistams įvykį įvardijus kaip ekstremalų, pavesta specialistams kuo skubiau vykti į vietą.

Gaisro nuniokotą ir vėjo draskomą Tytuvėnų bažnyčią svarbiau sutvarkyti kokybiškai nei skubiai, sako kultūros ministras Arūnas Gelūnas.

Vyksta ir gaisravietės tyrimai, ne taip greitai juda darbai, kaip norėtųsi, – tai nėra paprasto pastato sudegimas. (…) Mes tikrai už kokybišką, greičiau nei skubų, sutvarkymą, nes turime reikalą su unikaliu paveldo objektu. Nesinori ekspertams pirštu nurodinėti, ką jie turi daryti – aš tikrai tikiu, kad specialistai mobilizavosi ir kartu su vietos bendruomene sprendžia. Bet jeigu draudimo kaštams ar gaisro priežasties išsiaiškinimui reikia ilgesnio laiko, mes tikrai negalime skubinti atlikti greičiau“, – žurnalistams trečiadienį, vasario 22 d., sakė ministras.

Prieš vidurnaktį 15 kvadratinių metrų stogo plote buvo pritvirtintos vėjo atplėštos pavojingai kabėjusios skardos.

Per Tytuvėnų Šv. mergelės Marijos Angelų Karalienės bažnyčioje ir Bernardinų vienuolyno ansamblyje sausio 26 dieną kilusį gaisrą išdegė apie 1 tūkst. kvadratinių metrų vienuolyno stogo, apdegė ir apanglėjo bažnyčios medžio stogo konstrukcijos. Sudegė dalis vienuolyne neformaliai įsikūrusiame sakralinio meno muziejuje eksponuotų liturginių reikmenų, gesinant gaisrą nuo vandens nukentėjo vienuolyno pirmojo aukšto freskos.

XVII-XVIII amžiais pastatytas Tytuvėnų bernardinų vienuolyno ansamblis vertintas kaip unikalus architektūros paminklas, labai mažai pakitęs nuo pastatymo laikų, vienas iš geriausiai išlikusių baroko epochos paminklų Lietuvoje ir Šiaurės Europoje.

www.bernardinai.lt

Rolando Žalgevičiaus nuotr.

Daugiau informacijos:

http://www.bernardinai.lt/straipsnis/2012-03-06-ruta-krenciene-ieskojimus-tytuvenuose-deretu-nedelsiant-pratesti/78280

http://www.delfi.lt/news/daily/lithuania/tytuvenu-baznycios-stogas-pritvirtintas-virvemis.d?id=55901417

Vienuolynai , , , , ,Comments are closed.

Susiję straipsniai

Lankomumas


Hey.lt - Interneto reitingai, lankomumo statistika, lankytoju skaitliukai

Archyvas

Rubrikos

Sekite mus per Facebook!

RSS srautas

Vorutos RSS srautas

Svetainės medis

Svetainės struktūra