Dėl Valdovų rūmų rytų korpuso atkūrimo

Autorius: Data: 2010-01-10 , 07:33 Spausdinti

Valdovų rūmų paramos fondas palaikydamas Valstybinės kultūros paveldo komisijos nutarimą paskelbė parašų rinkimo akciją dėl Valdovų rūmų rytų korpuso atkūrimo.
Šiuo metu vyksta svarstymai dėl Valdovų rūmų rytų korpuso atkūrimo. Caro valdžios įsakymu Valdovų rūmus begriaunant 1801 m., pirklys – Šliosbergas, gavo teisę pastatytį savo namus virš rytų korpuso naudojant šio korpuso mūrus.
Projektuotojai ragina, kad šis XIX a. Šliosbergo namas būtų eksponuojamas. Valstybinė kultūros paveldo komisija nusprendė, kad šį pastatą nereikia eksponuoti nes jis nėra vertybė; dera atkurti Valdovų rūmus kaip numatyta Valdovų rūmų atkūrimo įstatyme. Fondo valdyba yra taip pat nutarus, kad šis pastatas neturėtų būti eksponuojamas Valdovų rūmuose – Lietuvos valstybingumo simbolyje.
Verta žinoti, kad tarptautinės chartijos irgi pripažįsta teisę kiekvienai tautai spręsti paveldo klausimus savo istorijos ir kultūros kontekste. Valdovų rūmų – Valstybingumo simbolio kontekste nedera būti kitiems, ypač okupacinio laikotarpio pastatams.
Fondas užsibrėžė surinkti simbolišką 1 000 parašų iš visuomenės, parodyti, kad visuomenė masto valstybiškai, kad palaiko Valstybinės kultūros paveldo komisijos nutarimą, kad ,,Šliosbergo namas” nebūtų eksponuotas Valdovų rūmų komplekse. Per trumpą laiką, truputį virš savaitės, buvo gauta daugiau negu 1 300 parašų iš įvairių vietovių Lietuvoje – Vilniaus, Kauno, Šiaulių, Kražių ir kitur bei užsienio – JAV, Vokietijos.

Sena VorutaComments are closed.

Susiję straipsniai

Lankomumas


Hey.lt - Interneto reitingai, lankomumo statistika, lankytoju skaitliukai

Archyvas

Rubrikos

Sekite mus per Facebook!

RSS srautas

Vorutos RSS srautas

Svetainės medis

Svetainės struktūra