Dėl Šalčininkų r. Poškonių lietuviško lopšelio-darželio uždarymo

Autorius: Data: 2010-01-10 , 07:33 Spausdinti

Paminint Lietuvos vardo 1 000-metį, 2009 m. liepos 9 d. Šalčininkų r. savivaldybės tarybos posėdyje žadama naikinti Poškonių lopšelį-darželį – paskutinį lietuvišką darželį etninių lietuvių žemių pietryčiuose. Čia lietuvių kalba labai sunkiomis sąlygomis išsilaikė 1 500 metų. Lietuvių kalbos institutas apie šį kraštą leidžia dviejų tomų „Dieveniškių šnektos žodyną“.

Poškonių lopšelis-darželis prieš tėvų valią uždaromas dėl to, kad veikia valstybine lietuvių, o ne užsienio lenkų kalba. Lenkiškus Jančiūnų, Butrimonių, Kalesninkų, Dieveniškių lopšelius-darželius, kuriuose vaikų skaičius yra toks pat arba mažesnis negu Poškonių lopšelyje-darželyje ir kuriuose darbuotojų yra daugiau, Šalčininkų rajono savivaldybė palieka. Uždariusi Tetėnų (39 moksleiviai), Jašiūnų ir kitas pradines lietuviškas mokyklas, savivaldybė paliko 15 lenkiškų pradinių mokyklų ar skyrių, kuriuose yra nuo 2 iki 17 vaikų.

Darželį mechaniškai perkėlus į tam nepritaikytas Poškonių mokyklos patalpas, pablogėtų auklėjimo sąlygos ir darželinukams, ir mokiniams, dėl to dalis vaikų turėtų važinėti į tolimesnes švietimo įstaigas. Poškonių lopšelyje-darželyje 62 % vaikų yra iki 5-erių metų amžiaus, o 38 % – 1 ar 2 metų ir priešmokyklinei grupei jie per maži. Daugumai darželio auklėtojų nesiūlomas kitas jų kvalifikaciją atitinkantis darbas.
Prašome pasirūpinti, kad Šalčininkų rajono savivaldybė nepažeistų LR Konstitucijos 14, 29 str., Valstybinės kalbos, švietimo ir kitų įstatymų.
Tėvai apie darželio ir mokyklos reorganizaciją turėjo būti įspėti prieš 4 mėnesius iki mokslo metų pradžios.

Sena VorutaComments are closed.

Susiję straipsniai

Lankomumas


Hey.lt - Interneto reitingai, lankomumo statistika, lankytoju skaitliukai

Archyvas

Rubrikos

Sekite mus per Facebook!

RSS srautas

Vorutos RSS srautas

Svetainės medis

Svetainės struktūra