Dėl Romo Kalantos muziejaus įsteigimo Kaune

Autorius: Data: 2013-07-23 , 16:17 Spausdinti

2013 m. liepos 23 d. Lietuvos Sąjūdžio Kauno tarybos pirmininkas dr. Raimundas Kaminskas ir Laisvės kovų dalyvis, disidentas Antanas Kalanta raštu kreipėsi į Kauno m. savivaldybės merą Andrių Kupčinską bei Vilijampolės seniūnijos seniūną Algimanta Mickevičių su siūlymu įsteigti Romo Kalantos (1953-1972) muziejų Kaune, Vilijampolės seniūnijos teritorijoje ir tikisi palankaus sprendimo šiuo klausimu.

Šiemet sukako 60-osios R. Kalantos gimimo metinės. Romo Kalantos muziejų Vilijampolės seniūnijos teritorijoje siūloma steigti atsižvelgiant į pilietinio pasipriešinimo istorinę, edukacinę reikšmę šiandieninėje visuomenėje ir į tinkamą R. Kalantos aukos įamžinimą Vilijampolėje, Kaune – kur jis gyveno, mokėsi, dirbo. Muziejus galėtų kaupti, saugoti istorijos, kultūros, meno vertybes, susijusias su R. Kalantos ir kitų Lietuvos jaunuolių neginkluotu pasipriešinimu SSRS bei nacistinės Vokietijos okupacinėms valdžioms, populiarinti jas ir padaryti labiau prieinamas visuomenei. Tai būtų visuomenei tarnaujanti ir Lietuvos jaunimo pilietinio pasipriešinimo raidą atspindinti vieša, nuolatinė kultūros įstaiga Lietuvoje ir užsienyje.

R. Kaminskas ir A. Kalanta aplankė muziejaus galimas vietas Vilijampolės seniūnijoje: R. Kalantos buvusią gyvenamąją vietą Panerių g. Nr. 34, buvusią senąją mokyklą Raudondvario pl. 81, buvusio žydų geto (1941-1944) vartų vietą ir šalia esantį pastatą.

Beata Ivanauskienė, Lietuvos Sąjūdžio Kauno tarybos informacijos biuras

Dėl papildomos informacijos kreiptis: kaunosajudis@gmail.com

Nuotraukose:

1. R. Kaminskas ir A. Kalanta

2. Prie R. Kalantos namo

3. R. Kaminskas su A. Kalanta

4. Prie buv. Žydų geto vartų

5. Raštas del muziejaus

Kaunas , , , , , ,Komentarai

traffix.lt

Susiję straipsniai

Lankomumas


Hey.lt - Interneto reitingai, lankomumo statistika, lankytoju skaitliukai

Archyvas

Rubrikos

Sekite mus per Facebook!

RSS srautas

Vorutos RSS srautas

Svetainės medis

Svetainės struktūra