Dėl PVM didinimo tarėsi su D. Grybauskaite

Autorius: Data: 2011-12-01 , 16:52 Spausdinti

Ketvirtadienio, 2011 m. gruodžio 1-osios, rytą Prezidentūroje buvo surengtas valdančiosios koalicijos lyderių pasitarimas su prezidente Dalia Grybauskaite dėl kitų metų biudžeto projekto. Apie šį susitikimą viešai nepranešta.

Pasak Seimo Tėvynės sąjungos-Lietuvos krikščionių demokratų (TS-LKD) frakcijos seniūno Jurgio Razmos, prezidentė kvietė koalicijos partnerius ieškoti sutarimo dėl kitų metų biudžeto projekto.

Po susitikimo Prezidentūroje TS-LKD frakcijos nariai Seime buvo informuoti, jog „pasiektas konsensusas“ dėl pridėtinės vertės mokesčio (PVM) didinimo. Tačiau J. Razma DELFI kategoriškai tvirtino, kad sutarimo dėl PVM nėra pasiekta – sutariama tik tiek, kad kitų metų biudžete reiktų paieškoti taupymo galimybių.

„Šiandien nėra jokių sutarimų jokia forma“, – DELFI teigė politikas.

Anot jo, reikia atkreipti dėmesį, jog PVM didinimas nėra vienintelė biudžeto balansavimo priemonė, tačiau J. Razma nenorėjo detalizuoti: pasak jo, galima kalbėti ir apie kai kuriuos mokestinius sprendimus ar išlaidų karpymą.

Klausiamas, ar išties TS-LKD frakcijos nariai Seime buvo informuoti apie pasiektą konsensusą, konservatorių frakcijos seniūnas teigė, jog Seimo nariai negalėjo būti informuoti apie nepasiektą sutarimą kaip apie pasiektą.

„Jeigu sakiau, kad jokių sutarimų nėra, tai tas galioja visiems dalykams. Jokių konsensusų, jokių sutarimų šiai dienai nėra. Vardijamos įvairios galimybės, diskutuojamas poveikis“, – teigė politikas.

Liberalų sąjūdžio pirmininkas Eligijus Masiulis taip pat pabrėžė, kad sutarimo dėl PVM didinimo nėra – konservatoriai tą siūlo, abeji liberalai nesutinka.

Kitų metų biudžeto projektas po pirmo svarstymo Seime šiuo metu yra grąžintas Vyriausybei. Finansų ministerija sumažino bendrojo vidaus produkto augimo prognozes, todėl ieškoma būdų, iš kokių šaltinių padengti suplanuotas išlaidas.

Finansų ministrės Ingridos Šimonytės teigimu, PVM didinimas būtų vienas iš greitai įgyvendinamų sprendimų. Svarstoma galimybė PVM didinti 2-3 procentiniais punktais – iki 23-24 proc. Tačiau E. Masiulis sako, kad PVM siūloma didinti iki 23 proc., nors tam nepritaria valdančiajai koalicijai priklausantis Liberalų sąjūdis bei Liberalų ir centro sąjunga.

Šarūno Mažeikos nuotr.

www.delfi.lt

Nuotraukoje: A. Kubilius ir D. Grybauskaitė

Prezidentė Dalia Grybauskaitė , , , , , , , ,Comments are closed.

Susiję straipsniai

Lankomumas


Hey.lt - Interneto reitingai, lankomumo statistika, lankytoju skaitliukai

Archyvas

Rubrikos

Sekite mus per Facebook!

RSS srautas

Vorutos RSS srautas

Svetainės medis

Svetainės struktūra