Dėl paveikslo likimo įsiplieskė tikinčiųjų aistros

Autorius: Data: 2010-01-10 , 07:33 Spausdinti

Grasina gultis kryžiumi
Lietuvos lenkai, labai pasipiktinę kardinolo Audrio Juozo Bačkio sprendimu perkelti iš Šventosios Dvasios bažnyčios Gailestingojo Jėzaus paveikslą, ketina surengti protesto akcijas.
Lenkijos dienraštis „Rzeczpospolita“ pranešė, kad pirmadienį ir antradienį lenkų kilmės tikintieji ketina ištisą parą budėti prie paveikslo ir neleisti išnešti jo iš bažnyčios.
„Gulsime kryžiumi ir savo paveikslo neatiduosime“, – „Rzeczpospolita“ korespondentui sakė Vilniaus tikintieji.
Sprendimas nebus atšauktas
Kardinolas A. J. Bačkis teigė gavęs kelis sprendimu perkelti paveikslą pasipiktinusių žmonių laiškus ir priėmęs kelis asmenis, tačiau apie planuojamą protesto akciją negirdėjo.
„Aš tikiuosi, kad žmonėms pakaks išminties ir jie neperkels gatvės politikos akcijų į bažnyčią, o šios bažnyčios klebonas ras bendrą kalbą su parapijiečiais.
Kas gali įsivaizduoti, kad Vilniaus arkivyskupo sprendimą, kurį sveikina Šventasis Tėvas, įmanoma keisti ar atšaukti?“ – kalbėjo kardinolas.
Šventosios Dvasios bažnyčioje buvusį Gailestingojo Jėzaus paveikslą planuojama artimiausiu metu perkelti į šalia esančią nedidelę Šventosios Trejybės bažnyčią.
Šiuose maldos namuose ketinama įrengti Dievo gailestingumo šventovę.
Baigiama restauruoti Šventosios Trejybės bažnyčia bus pašventinta balandžio 18 dieną.
Šioje sostinės bažnyčioje pamaldos vyks lietuvių ir lenkų kalbomis, o savo kalba laikyti mišias galės ir atvykę piligrimai.
Gavo ir Vatikano pritarimą
Tuo tarpu Šventosios Dvasios bažnyčioje pamaldos laikomos tik lenkų kalba.
„Nenorėjau, kad paveikslas liktų apribotas vienos parapijos bendruomenės, bet turėtų atskirą vietą, į kurią galėtų ateiti pasimelsti visų tautų tikintieji, kur pamaldos kasdien vyktų lietuvių ir lenkų kalbomis, o atvykę piligrimai galėtų melstis sava kalba“, – šio paveikslo perkėlimo priežastis paaiškino A.J.Bačkis.
Kardinolas pasakojo, jog sovietinės okupacijos metais paveikslas susigrąžintas iš Baltarusijos, kur jam grėsė sunaikinimas.
Šventosios Dvasios bažnyčioje jis buvo priglaustas laikinai.
„Suprantu parapijiečių prisirišimą prie paveikslo, kur jie įprato melstis, tačiau jis bus visai netoli ir kiekvienas, kuriam brangus šis pamaldumas, galės jį laisvai aplankyti bei melstis“, – teigė A.J.Bačkis.
Nutarimui įkurti Dievo Gailestingumo šventovę bei perkelti į ją malonėmis garsėjantį paveikslą pritarė ir Vatikanas.
Smerkia kardinolo ketinimus
Lenkijos laikraščio teigimu, 25 Lietuvos lenkų visuomeninės organizacijos kreipėsi į popiežių Joną Paulių II, kardinolą A. J. Bačkį ir viso pasaulio tikinčiuosius su prašymu palikti paveikslą lenkiškoje bažnyčioje.
Šiuo metu Vilnijoje taip pat yra renkami parašai po laišku, smerkiančiu kardinolo sprendimą.
Protesto akcijų organizatoriai mano, kad paveikslas turi likti dabartinėje bažnyčioje, kadangi ją aplanko tūkstančiai turistų iš Lenkijos.
Tuo tarpu Šventosios Trejybės bažnyčioje yra 200 vietų.
Klajojo po įvairias bažnyčias
Šį paveikslą, remdamasis šventosios Faustinos Kowalskos regėjimais, 1934 metais nutapė vilnietis dailininkas Eugeniuszas Kazimierowskis.
Kūrinys iš pradžių buvo eksponuojamas Aušros Vartų koplyčioje, vėliau kelias dešimtis metų keliavo po įvairias Vilniaus vyskupijos bažnyčias, kol 1986 m. buvo perduotas Šventosios Dvasios bažnyčiai.

Sena VorutaComments are closed.

Susiję straipsniai

Lankomumas


Hey.lt - Interneto reitingai, lankomumo statistika, lankytoju skaitliukai

Archyvas

Rubrikos

Sekite mus per Facebook!

RSS srautas

Vorutos RSS srautas

Svetainės medis

Svetainės struktūra