Dėl pasauliečių „Avinėlio užtarėjų draugų“ maldos grupių Lietuvoje

Autorius: Data: 2010-01-10, 07:33 Spausdinti

Romos katalikų bendruomenė „Avinėlio užtarėjai“, kurią sudarė kunigai, eremitai ir pasauliečiai, veikusi nuo 1985 metų JAV, Nebraskos valstijoje, Omahoje, 2010 spalio 15 dieną vietos arkivyskupo George“o Lucaso dekretu buvo uždaryta.

Dar 2010 metų žiemą „Avinėlio užtarėjų“ draugijos direktorė Nadine Brown kreipėsi į Omahos arkivyskupą su prašymu leisti draugijai pereiti į trečiąją vystymosi pakopą ir tapti vienuolija.

Arkivyskupas, norėdamas geriau susipažinti su bendruomenės gyvenimu, dvasingumu ir tvarka, paskyrė vizitatoriumi kun. Jamesą Conną, kanonų teisės profesorių iš Romos, kuris keletą mėnesių stebėjo bendruomenės gyvenimą, kalbėjosi su jos nariais, tikrino dokumentus.

Vizitacijos rezultatai parodė bendruomenės trūkumus vadovavimo, vidaus tvarkos, finansų bei turto tvarkymo srityse, todėl Omahos arkivyskupas, atsižvelgdamas ir į daugumos eremitų pageidavimus, pasiūlė bendruomenės vadovybei įvesti permainas.

Buvo paskirti nauji vadovai, tačiau jiems pradėjus draugijos pertvarkymo veiksmus draugijos civilinės tarybos nariai ir Nadine Brown nesutiko su jais bendradarbiauti ir sutvarkyti bendruomenės gyvenimą pagal Bažnyčios mokymą bei Kanonų teisės kodeksą, todėl arkivyskupas uždarė draugiją ir panaikino bendruomenę.

56 buvę vienuoliai, tarp jų visi 6 bendruomenės kunigai, arkivykupo rūpesčiu buvo laikinai apgyvendinti arkivyskupijos patalpose leidžiant tęsti užtarimo maldos charizmos praktikavimą ir įsteigti naują vienuoliją. Buvusiai bendruomenei priklausiusių pasauliečių maldos grupėms neleidžiama naudotis Nadine Brown knygomis ir „Avinėlio užtarėjų“ bendruomenės parengtomis maldingumo ugdymo programomis, tačiau raginama ir toliau tęsti maldos susirinkimus, juose naudotis Šventuoju Raštu, Bažnyčios susirinkimų dokumentais, Šventojo Tėvo enciklikomis, Katalikų Bažnyčios Katekizmu bei melstis už ganytojus, Bažnyčios reikmes, Šventojo Tėvo intencijomis.

Lietuvoje veikė per 30 „Avinėlio užtarėjų draugų“ maldos grupių. 2010 metų lapkričio 20 dieną Šiauliuose įvykusio buvusių „Avinėlio užtarėjų draugų“ maldos grupių narių susirinkimo metu, dalyvaujant J. E. Šiaulių vyskupui E. Bartuliui, susirinkimo dalyviai buvo supažindinti su arkivyskupo George“o Lucaso dekretu, tartasi dėl tolesnės maldos grupių veiklos pobūdžio.

Vyskupas E. Bartulis pristatė Lietuvos vyskupų poziciją, jog maldos grupės turėtų tęsti maldos susirinkimus, tačiau juose nesinaudoti Nadine Brown knygomis ir „Avinėlio užtarėjų“ bendruomenės parengtomis ugdymo programomis, nors asmeniškai jas skaityti nėra draudžiama.

Pritardamos Omahos arkivyskupo potvarkiui, maldos grupės nesivadins „Avinėlio užtarėjų draugų“ vardu, susirinkimuose vadovausis Katalikų Bažnyčios Katekizmu, Bažnyčios Tėvų raštais, Bažnyčios susirinkimų dokumentais, Šventojo Tėvo enciklikomis.

J. E. Šiaulių vyskupas E. Bartulis paragino maldos grupes melstis už ganytojus, Bažnyčios reikmes, Šventojo Tėvo intencijomis, aktyviau įsitraukti į parapijų pastoracinį gyvenimą, vengti uždarumo ir savo veiklą derinti su vietos vyskupu ar parapijos klebonu.

Atsižvelgiant į tai, jog „Avinėlio užtarėjų“ bendruomenė buvo panaikinta ne dėl doktrinos pažeidimo ar charizmos klaidingumo priežasčių, reikia puoselėti viltį, kad šis skaistinimas taps gera paskata stiprinant maldos grupių narių dvasinį gyvenimą vadovaujantis Bažnyčios mokymu ir tobulinant užtarimo maldos praktiką. Kaip sakė apaštalas Paulius: „Be to, žinome, kad viskas išeina į gera mylintiems Dievą, būtent jo valia pašauktiesiems“ (Rom 8, 28).

www.bernardinai.lt

 

Sena VorutaSusiję straipsniai

Comments are closed.

Lankomumas


Hey.lt - Interneto reitingai, lankomumo statistika, lankytoju skaitliukai

Archyvas

Rubrikos

Sekite mus per Facebook!

RSS srautas

Vorutos RSS srautas

Svetainės medis

Svetainės struktūra