Seimo narių G. Songailos ir R. Kupčinsko pranešimas

Autorius: Data: 2011-04-20, 09:59 Spausdinti

Vilnius, 2011 m. balandžio 20 d. pranešimas VIR

Seimo narių G. Songailos ir R. Kupčinsko pranešimas (spaudos konferencijoje): dėl Migracijos departamento prie VRM veiklos perspektyvų

Vidaus reikalų ministras Raimundas Palaitis inicijavo Migracijos departamento prie VRM pertvarkymus. Pažeidžiant teisėkūros procedūras Vyriausybėje buvo priimtas nutarimas, pagal kurį iš Migracijos departamento nuo š. m. gegužės 1 d. atleidžiamas 31 tarnautojas. Ministras šiuos atleidimus motyvavo tuo pretekstu, kad vienašališkai nutarė asmens dokumentų išdavimo funkcijas iš Migracijos departamento perduoti Policijos departamentui. Tačiau su šiomis funkcijomis iš tikro buvo susiję tik 15 tarnautojų. Susidaro labai pagrįstas įspūdis, kad ministras mėgina nepagrįstai susilpninti Migracijos departamentą. Šis žingsnis yra nemotyvuotas ir „saulėlydžio“ aspektu, nes, perduodant minėtas funkcijas, Policijos departamente atsirastų asmens tapatybės dokumentų išdavimo organizavimo padalinys.

Seimo nariai G. Songaila ir R. Kupčinskas pareiškė, kad būtina atšaukti su šiais pakeitimais susijusį sausio 26 d. LR Vyriausybės nutarimą Nr. 93. Asmens tapatybės dokumentų išdavimo funkcijos priskyrimas policijai įstatymais nėra nustatytas.

Ministras projektuoja ir antrą etapą šios nežinia kieno parengtos ir niekieno neaprobuotos reformos, pagal kurią Migracijos departamento funkcijos būtų toliau skaidomos tarp įvairių institucijų. Ministras teigia, kad taip esą siekiama išvengti funkcijų dubliavimosi. Tačiau savo paties pasirašytame 2009 m. kovo 2 d. atsakyme Valstybės valdymo sistemos tobulinimo komisijai jis teigia priešingai:

„Įvertinus aukščiau minėtas aplinkybes, konstatuota, kad funkcijų dubliavimas migracijos procesų kontrolės srityje atsiranda tik vykdant užsieniečių teisėto buvimo ir gyvenimo Lietuvos Respublikoje kontrolę šalies viduje (tarp VSAT ir PD).“

Taigi, jokio funkcijų dubliavimosi tarp Migracijos departamento ir Policijos departamento nėra ir nebuvo. Iš esmės toks dubliavimasis buvo tik nelegalios migracijos kontrolės srityje, kuri Migracijos departamentui ir nepriklausė, o Vidaus reikalų ministerija tuomet apsisprendė šios srities kontrolės funkcijas tarp PD ir VSAT padalinti aiškiau.

Jeigu būtų įgyvendintas ministro sumanymas, kaip tik ir atsirastų papildomas funkcijų dubliavimas vizų išdavimo srityje, o įvairios Migracijos departamento funkcijos būtų išdalintos tarp dviejų institucijų. Tai susilpnintų migracijos procesų kontrolę.

TS-LKD frakcija buvo pasikvietusi ministrą ir svarstė jo planus, kurie susiję su Migracijos departamento veiklos pertvarkymais. Dauguma frakcijos narių šiems planams skaidyti Migracijos departamento funkcijas, nepritarė. Buvo nepritarta net asmens tapatybės dokumentų išdavimo funkcijos perdavimui Policijos departamento padaliniams apskrityse, nes tai prieštarauja įstatymais nustatytoms policijos funkcijoms, veda prie policinės valstybės principų diegimo šalyje. Žymiai priimtinesnis būtų kelias – perduoti Migracijos departamentui Policijos departamento teritorinių padalinių (primenančių buvusius sovietinius „pasų stalus“) funkcijas. TS-LKD frakcijos nariai siūlė nemenkinti Migracijos departamento, kuris svarbus ir valstybės saugumui, įgaliojimų, o atvirkščiai, pertvarkyti jį į departamentą prie Vyriausybės, kad jis būtų nepriklausomas nuo kurio nors ministro asmeninių iniciatyvų.

Atsižvelgdami į šias aplinkybes, pasiūlėme TS-LKD frakcijos seniūnui artimiausiu metu šiuo klausimu sušaukti visuotinį valdančiajai koalicijai priklausančių Seimo narių susirinkimą, kad pamėgintume išspręsti šiuos esminius nesutarimus koalicijos viduje. Tokie susirinkimai pagal reglamentą turėtų vykti kas mėnesį, tačiau jau pusmetis nieko nedaroma, kad koalicijos veikla būtų politiškai konsoliduojama.

Gintaras Songaila, Rytas Kupčinskas

Seimas , , ,Susiję straipsniai

Comments are closed.

Lankomumas


Hey.lt - Interneto reitingai, lankomumo statistika, lankytoju skaitliukai

Archyvas

Rubrikos

Sekite mus per Facebook!

RSS srautas

Vorutos RSS srautas

Svetainės medis

Svetainės struktūra