Dėl Irenos Lukaševič paskaitos per LRT laidą lenkų kalba 2013 m. liepos 11 d.

Autorius: Data: 2013-07-17 , 16:14 Spausdinti

Prof. habil. dr. Alvydas BUTKUS, Vytauto Didžiojo universiteto Letonikos centro vadovas, asociacijos „Lietuvos ir Latvijos forumas“ pirmininkas

Lietuvos Respublikos Prezidentei

LRT radijo redakcijai

LRT tarybai 

Esu apstulbintas žinia, kad per LRT radijo laidą lenkų kalba leidžiama atvirai skleisti „Jedinstvos-Jednošč“ laikų ir stiliaus antivalstybinę propagandą (žr. nuorodą: http://alkas.lt/2013/07/12/a-andriusaitis-ar-lietuvos-radijas-virto-antivalstybines-propagandos-ruporu/).

Suprantu ir vertinu žodžio bei nuomonės laisvę demokratinėje Lietuvoje, tačiau šiuo atveju transliuotoji Irenos Lukaševič paskaita buvo akivaizdžiai destrukcinio ir šmeižikiško pobūdžio, nė trupučio neprisidedanti prie Lietuvos visuomenės konsolidacijos ir Pietryčių Lietuvos gyventojų integracijos. Minėtoji laida stoja į vieną gretą su Rusijos tarnybų vykdoma ideologinio karo prieš Lietuvą skleidžiama dezinformacija. Skirtumas tik tas, kad šiuo atveju tai daryta lenkų kalba. Dėl pariteto trūksta tik pasikviesti į LRT laidą rusų kalba Valerijų Ivanovą, kad šis paneigtų „mitą“ apie 1940 m. Lietuvos sovietinę okupaciją ar 1991 m. sausio įvykius.

Šis antivalstybinis informacinis išpuolis per visuomeninį transliuotoją diskredituoja LRT ir nedaro garbės nei LRT tarybai, nei jos narius delegavusioms institucijoms.

Nuotraukoje: Prof. A. Butkus

Voruta. – 2013, liep. 20, nr. 15 (779), p. 5.

Lietuva - Lenkija , ,Comments are closed.

Susiję straipsniai

Lankomumas


Hey.lt - Interneto reitingai, lankomumo statistika, lankytoju skaitliukai

Archyvas

Rubrikos

Sekite mus per Facebook!

RSS srautas

Vorutos RSS srautas

Svetainės medis

Svetainės struktūra