Dėl Lietuvos Respublikos Konstitucijos nuostatų laikymosi

Autorius: Data: 2011-03-29, 15:33 Spausdinti

Lietuvos Respublikos ministrui pirmininkui Andriui Kubiliui

2011 03 17 

Prasidėjęs Lenkijos, Vilniaus, Šalčininkų rajonų savivaldybių, Lenkų rinkimų akcijos propagandinis karas pažeidžia Lietuvos Respublikos Konstitucijos 1-5, 7-10, 12, 14, 17, 25, 28 straipsnius, šmeižia Lietuvą Europos Sąjungoje ir pasaulyje. Išpuoliai prieš valstybinę kalbą ir valstybę yra išpuoliai prieš Lietuvos Respublikos saugumą, teritorijos vientisumą. Kuo ilgiau Lietuvos Respublikos Vyriausybė nesiims adekvačių veiksmų savo valstybės Konstitucijai apginti, tuo labiau stiprės bandymai kurti pietryčių Lietuvos teritorinę autonomiją, nebus likviduoti okupacijų padariniai, tuo daugiau už Lietuvos valstybės mokesčių mokėtojų pinigus bus išauklėta Tėvynei nelojalių piliečių ir tuo sunkesnės bus šių padarinių pasekmės ateityje.

Prašome:

1. Nedelsiant pertvarkyti Kultūros, Užsienio reikalų, Švietimo ir mokslo, Vidaus reikalų, Žemės ūkio ir kitų ministerijų darbą taip, kad šalyje ir už jos ribų būtų objektyviai pateikiama informacija apie realią tautinių bendrijų padėtį Lietuvos Respublikoje. Siūlyti susidariusią situaciją aptarti Valstybės gynybos taryboje, teikiant atitinkamus nurodymus Lietuvos spec. tarnyboms.

2. Parengti Rytų Lietuvos socialinio – ekonominio vystymo programą, kadangi rytinė Lietuvos dalis buvo 20 metų ilgiau okupuota, atsiliko ekonomiškai ir yra mažiau integruota.

3. Griežtai laikytis LR Konstitucijos nuostatų rengiant Švietimo, Valstybinės kalbos, Vardų ir pavardžių rašybos, Tautinių bendrijų, Sostinės ir kitus įstatymus.

4. Atsižvelgiant į švietimo problemas ir siekiant pagal Europos Sąjungos standartus mokyti Valstybinės kalbos, istorijos, geografijos ir visų kitų dalykų tautinių bendrijų mokyklas pervesti į Švietimo ir mokslo ministerijos pavaldumą.

5. Toliau vykdyti teritorinę reformą, sujungiat Vilniaus miestą ir rajoną, Kauno miestą ir rajoną, Klaipėdos miestą ir rajoną.

6. Tiesiogiai finansuoti lituanistikos įstaigas, dirbančias pagal Vyriausybės patvirtintas kryptis. Finansuoti „Vorutos“ laikraščio vertimą į lenkų ir rusų kalbas.

Lietuvos Sąjūdžio tarybos pavedimu pirmininkas Rytas Kupčinskas

Voruta. – 2011, bal. 9, nr. 7 (721), p. 10.

Lietuvos Sąjūdis , , , , , , ,Susiję straipsniai

Comments are closed.

Lankomumas


Hey.lt - Interneto reitingai, lankomumo statistika, lankytoju skaitliukai

Archyvas

Rubrikos

Sekite mus per Facebook!

RSS srautas

Vorutos RSS srautas

Svetainės medis

Svetainės struktūra