Dėl Lietuvos politinės situacijos po 2012 m. LR Seimo rinkimų

Autorius: Data: 2012-11-16 , 16:09 Spausdinti

J. E. Lietuvos Respublikos Prezidentei Daliai Grybauskaitei

Kreipiamės į Jus todėl, kad 2012 m. LR Seimo rinkimų rezultatai sukėlė daug abejonių ir diskusijų, ar šie rinkimai buvo demokratiški ir laisvi. Taip pat lieka aktualus klausimas, ar naujai išrinkto Seimo narių jau formuojama valdančioji daugumos koalicija yra legitimi (teisėta)? Buvo įvykdyta daugybė šiurkščių Seimo rinkimų įstatymo nustatytų procedūrų pažeidimų bei vyko masinis rinkėjų papirkinėjimas. Taip buvo pažeisti Konstituciniai ir demokratijos principai. Todėl turime atkakliai siekti, kad Lietuvos politinė sistema būtų kuo skaidresnė, kad būtų puoselėjama ir ugdoma demokratija bei išsaugotos sąžiningo valdžios pasikeitimo, tarnavimo tautai ir atsakingos politikos tradicijos, kad mūsų šalies piliečiai jaustųsi gyvenantys laisvoje ir demokratiškoje valstybėje.

Už Lietuvos valstybės laisvę ir nepriklausomybę kovojo senovės didžiavyriai bei pokario partizanai, daugybė mūsų tautiečių kentėjo tremtyje, mūsų tautiečiai patriotai rėmė Lietuvos valstybės nepriklausomybės atkūrimą, priešinosi SSRS agresijai 1991 m. sausio 13-ąją, saugodami Valstybės sienas žuvo Medininkuose, kūrė kariuomenę ir kitaip stiprino valstybingumą. Šiuo metu vyksta lietuvių tautos savigarbos pamynimas, kai valdyti Lietuvos ateina prorusiškai nusiteikusios ar galimai siaurų merkantilinių interesų siekiančios ir (arba) nusikalstamų grupių veikiamos politinės jėgos. Jos akivaizdžiai negerbia lietuvių tautos interesų, įstatymų ir mūsų valstybės istorijos, netausoja taip sunkiai iškovotos nepriklausomybės ir demokratijos.

Šalyje susiklosčius tokiai politinei situacijai, kai galimai iškyla grėsmė nacionaliniam saugumui ir Lietuvos nepriklausomybei bei demokratijai, Lietuvos Sąjūdis nelieka nuošalyje. Lietuvos Sąjūdžio taryba 2012-11-15 vykusiame posėdyje vienbalsiai nutarė remti Jūs Ekscelencijos Lietuvos Respublikos Prezidentės poziciją LR Seimo 2012 m. rinkimų rezultatų ir valdančiosios koalicijos sudarymo klausimu. Pritariame, kad formuojant Lietuvos Vyriausybę negali dalyvauti partija, kurios vadovai yra teisiamųjų suole ir kurios atstovai taip pat yra įtariami padarę daugiausia šiurkščių rinkimų įstatymo pažeidimų per 2012 m. Seimo rinkimus ir tos jėgos, kurios tarptautiniu mastu šmeižė ir šmeižia Lietuvą.

Lietuvos Sąjūdžio tarybos įpareigojimu pirmininkas Rytas Kupčinskas

Šarūno Mažeikos (BFL) nuotr.

Rinkimai į Seimą , , , , , , , , , , ,Comments are closed.

Susiję straipsniai

Lankomumas


Hey.lt - Interneto reitingai, lankomumo statistika, lankytoju skaitliukai

Archyvas

Rubrikos

Sekite mus per Facebook!

RSS srautas

Vorutos RSS srautas

Svetainės medis

Svetainės struktūra