Dėl Lietuvos Didžiosios Kunigaikštystės valdovų rūmų atkūrimo kainos

Autorius: Data: 2010-01-10 , 07:33 Spausdinti

Reaguodama į žiniasklaidoje pasirodžiusią informaciją apie Lietuvos Didžiosios Kunigaikštystės valdovų rūmų atkūrimo kainą, kuri, esą, gali siekti pusę ir daugiau milijardo litų, VĮ Vilniaus pilių direkcija informuoja, kad tokia niekuo nepagrįsta informacija gali suklaidinti visuomenę, ir todėl tikslina tikrovės neatitinkančius faktus.

VĮ Vilniaus pilių direkcija primena, kad nuo Lietuvos Didžiosios Kunigaikštystės valdovų rūmų atkūrimo pradžios 2000 m. iki pastarojo meto jau yra investuota 229 mln. litų, iš kurių 12 mln. litų – šiais metais rūmams atkurti skirtos biudžeto lėšos.

Šiuo metu imamasi priemonių, kad pati užbaigčiausia Lietuvos Didžiosios Kunigaikštystės valdovų rūmų komplekso dalis (reprezentacinis korpusas ir jo prieigos, apie 55 proc. viso Valdovų rūmų ploto) būtų įrengta ir kuo greičiau pripažinta tinkama naudoti, t. y. kad joje pradėtų funkcionuoti pastato eksploatavimą bei autentiško paveldo tinkamą apsaugą užtikrinančios sistemos (ventiliavimo, drenažo, šildymo, apsaugos ir kt.). Taip pat kad būtų galima priimti lankytojus, rengti pagrindinę dalį nuolatinių ekspozicijų, organizuoti kultūrinius, edukacinius ir valstybės reprezentacijos renginius. Ne kartą yra akcentuota ir skelbta, kad, norint, jog daugiau negu pusė Lietuvos Didžiosios Kunigaikštystės valdovų rūmų būtų atverta nuolatiniam lankymui, dar reikia investuoti 32 mln. litų.

Žiniasklaidoje skelbiami teiginiai, esą Lietuvos Didžiosios Kunigaikštystės valdovų rūmams atkurti iš viso reikės 500 mln. litų arba 567 mln. litų, yra niekuo nepagrįsti ir visiškai neatitinka tikrovės. VĮ Vilniaus pilių direkcija informuoja, kad pagal 2008 m. ekspertų patikrintą ir patvirtintą sąmatą viso Valdovų rūmų komplekso atkūrimo pagal numatytą išbaigtumo lygį kaina – 367 mln. litų (iš jų 229 mln. jau investuota; 32 mln. litų reikalingi, kad būtų atidaryta daugiau kaip pusė rūmų ir 106 mln. litų – kad rūmai būtų užbaigti).Tačiau ši kaina gali būti iki keliasdešimt milijonų litų mažesnė, jeigu Lietuvos Didžiosios Kunigaikštystės valdovų rūmų atkūrimo procesas būtų baigiamas jau dabar, darbus atliekant ir medžiagas įsigyjant krizės sąlygomis sumažėjusiomis kainomis.

VĮ Vilniaus pilių direkcija primena, kad statybos ir įrengimo darbų stabdymas, delsimas gerokai didina bendras sąnaudas bei yra nuostolinga. Todėl direkcija, bendradarbiaudama su Kultūros ministerija ir Lietuvos Didžiosios Kunigaikštystės valdovų rūmų darbus vykdančiomis organizacijomis, deda visas pastangas, kad Lietuvos Didžiosios Kunigaikštystės valdovų rūmai kuo greičiau atvertų duris lankytojams. VĮ Vilniaus pilių direkcija pritaria Valstybės kontrolės išvadai, kad rūmų atkūrimas galėtų būti rezultatyvesnis, tačiau nesutinka su šių išvadų interpretacijomis.
 

 

Sena VorutaComments are closed.

Susiję straipsniai

Lankomumas


Hey.lt - Interneto reitingai, lankomumo statistika, lankytoju skaitliukai

Archyvas

Rubrikos

Sekite mus per Facebook!

RSS srautas

Vorutos RSS srautas

Svetainės medis

Svetainės struktūra