Debatai Lietuvos regionuose: sprendžiant regionų ateitį svarų žodį turėtų tarti vietos žmonės

Autorius: Data: 2013-10-28 , 16:29 Spausdinti

Europos Komisijos atstovybė Lietuvoje 2013 m. spalio-gruodžio mėn. Marijampolėje, Anykščiuose ir Telšiuose organizuoja diskusijas, kuriose vietos bendruomenes kviečia apie savo regiono perspektyvas diskutuoti su žinomais ekspertais. Pirmieji atviri debatai apie užimtumo, verslo ir investicijų perspektyvas spalio 29 d. vyks Marijampolėje, lapkričio 20 d. debatai planuojami Anykščiuose, o gruodžio 4 d. – Telšiuose. Praėjusiais metais vykusio debatų ciklo metu buvo diskutuojama apie TauragėsŠalčininkų ir Panevėžio regionų ekonomikos perspektyvas.

Lietuvos regionuose prie vieno debatų stalo suburdami įvairių nuomonių ir interesų žmones matome, koks svarbus regiono tapatybei ir plėtrai vietos bendruomenių aktyvumas ir gebėjimas dirbti kartu. Tačiau Eurobarometro tyrimai rodo, kad gyventojų demokratinio dalyvavimo rodikliai vietos lygmeniu Lietuvoje yra vieni iš mažiausių ES. Tikiuosi, kad šiais renginiais prisidėsime prie viešųjų debatų plėtros vietos lygmeniu“, – sakė Europos Komisijos atstovybės Lietuvoje Spaudos ir informacijos skyriaus vadovas Giedrius Sudikas.

Prieš debatus buvo atlikta regionų gyventojų nuomonės apklausa. Marijampolės, Anykščių ir Telšių rajonų gyventojų buvo teirautasi apie aktualiausias vietos problemas, įsidarbinimo ir verslo galimybes, perspektyviausias regiono plėtros kryptis. Bendrovės „Spinter tyrimai“ atliktas tyrimas parodė, kad savo rajono strateginius tikslus artimiausiems 5-7 metams geriausiai žiną teigė Anykščių gyventojai (52 proc.), Telšiuose ir Marijampolėje taip teigė atitinkamai 39 proc. ir 33 proc. respondentų.

Kviečiame žiniasklaidos atstovus dalyvauti šiuose renginiuose. Yra galimybė iš Vilniaus vykti kartu su debatų organizatoriais.

Daugiau informacijos: el. paštu giedrius.sudikas@ec.europa.eu arba telefonu (8-5) 2313185

Daugiau informacijos apie diskusijas ir gyventojų nuomonės apklausą:

http://ec.europa.eu/lietuva/ziniasklaidai/28102013_debatai_apklausa_lt.htm

Spaudos ir informacijos skyrius, Europos Komisijos atstovybė Lietuvoje, Gedimino pr. 16, LT-01103 Vilnius, tel: +370 5 2313186, fax: +370 5 2313192

kuriamerespublika.lt nuotr.

Europos Komisija (EK) , , , , , , , , ,Comments are closed.

Susiję straipsniai

Lankomumas


Hey.lt - Interneto reitingai, lankomumo statistika, lankytoju skaitliukai

Archyvas

Rubrikos

Sekite mus per Facebook!

RSS srautas

Vorutos RSS srautas

Svetainės medis

Svetainės struktūra