Daugiatautėje Senamiesčio mokykloje paminėta Sausio 13-oji

Autorius: Data: 2016-01-14 , 09:16 Spausdinti

Daugiatautėje Senamiesčio mokykloje paminėta Sausio 13-oji

Žilvinas RADAVIČIUS, neformalaus lavinimo vyresnysis mokytojas 

Jau eilę metų mokyklose Laisvės gynėjų diena minima 08:00 val. uždegant ant palangių žvakeles. Daugiatautėje dvikalbio rusų – lietuvių ugdymo Vilniaus Senamiesčio mokykloje visa tai įvyko kitaip: žvakutės tradiciškai paliktos tik ant vienos palangės, nes ant kiekvieno mokytojo stalo klasėse degė po žvakę per visą pamoką. Drauge su savo vyresniosiomis mokytojomis Svetlana Kovalionok ir Jolita Meiduviene prie dailės vyresniojo mokytojo Eduardo Sevalnevo sukurto informacinio stendo apie Sausio 13-ąją mokyklos foje mokyklos administracijos pavedimu šį renginį suorganizavęs vaikų neformalaus lavinimo vyresnysis mokytojas Žilvinas Radavičius papasakojo apie visuomenės išgyvenimus ir praradimus Sausio 13 dieną ir apie apgintą Lietuvos laisvę. Didesniems moksleiviams buvo perskaityti žuvusiųjų vardai, plačiau priminta  apie prieš 25 metus nutikusius įvykius.   Pasak jo, kuo skirtingiau visuomenė išreikš savo emocijas šios tragedijos tema, tuo bus įdomiau bei originaliau.  Mokytojai ir mokiniai Lietuvos laisvės gynėjus pagerbė tylos minute.

     Šį edukacinį renginį noriai palaikė visų dalykų mokytojai. Jų tarpe biologijos mokytojas metodininkas Fiodoras Fedosiukas, kuris moksleivius ypatingai gerai sudomino šiuo įvykiu. Moksleivis Ernestas Jodzevičius skaitė trumpą pranešimą apie tų dienų įvykius, o fizikos mokytoja Teresa Zubova moksleiviams pasakojo, kad ir ji tomis baisiomis ir kupinomis išbandymų sausio dienomis drauge su visa Lietuva taip pat stovėjo prie Lietuvos Respublikos Aukščiausios tarybos. Ne mažiau įdomiai Lietuvos laisvės gynėjų diena buvo paminėta ir lietuvių kalbos vyresniosios mokytojos Ingridos Sosnovskienės pamokoje. Moksleiviams buvo pasakojama, kokią naudą jaunoji žmonių karta turi iš Lietuvos laisvės: dabar visi gali laisvai keliauti, kurti verslus bei asmeninį gyvenimą. Su liūdesiu pasakyta, kad prieš 25 metus didvyriai  žuvo todėl, kad kiti žmonės gyventų gerai ir laimingai.

     Daug dėmesio renginiui parodė mokyklos direktorė Liudmila Isajeva, jos pavaduotojos Marina Griškevičienė ir Galina Mackel.

  Vaikai su dideliu susidomėjimu klausė mokytojų pasakojimo apie Laisvės gynėjų dieną.

Sausio 13-oji ,Comments are closed.

Susiję straipsniai

Lankomumas


Hey.lt - Interneto reitingai, lankomumo statistika, lankytoju skaitliukai

Archyvas

Rubrikos

Sekite mus per Facebook!

RSS srautas

Vorutos RSS srautas

Svetainės medis

Svetainės struktūra