Daugėja norinčiųjų mokytis profesinėse mokyklose

Autorius: Data: 2014-08-27 , 11:33 Spausdinti

Tęsiasi priėmimas į profesines mokyklas. Prašymus mokytis jau pateikė beveik 16 tūkst. kandidatų, tai sudaro daugiau kaip 83 proc. visų  planuotų priimti mokinių.
Šiais mokslo metais į  profesines mokyklas planuojama priimti per 19 tūkstančių  mokinių.
Dalis profesinio mokymo įstaigų jau  surinko planuotą mokinių skaičių, taip pat kreipiasi į ministeriją prašydamos leisti sudaryti papildomas grupes.

Didžioji dauguma iš pareiškusiųjų norą mokytis profesinėse mokyklose yra įgiję pagrindinį išsilavinimą ir siekia kartu su kvalifikacija įgyti vidurinį išsilavinimą. Taip pat 5 tūkst. kandidatų turi vidurinį išsilavinimą, o per 1 tūkst.  –  aukštąjį išsilavinimą.

Preliminariais duomenimis daugiausia jaunimas renkasi apdailininko (statybininko), automobilių mechaniko, virėjo, padavėjo ir  barmeno, technikos priežiūros verslo darbuotojo profesinio mokymo programas.

Į profesines mokyklas priimami mokiniai nuo 14 metų. Jose galima įgyti kvalifikaciją arba kvalifikaciją kartu su pagrindiniu arba viduriniu išsilavinimu. Į profesines mokyklas taip pat tat priimami suaugę asmenys, kurie siekia patobulinti ar įgyti naują kvalifikaciją.

74 šalies profesinio mokymo įstaigos siūlo per 200 įvairių profesinio mokymo programų įvairiuose ūkio sektoriuose: architektūros ir statybos, gamybos ir perdirbimo, inžinerijos, kompiuterijos, meno, socialinių paslaugų, sveikatos priežiūros, transporto, žemės ūkio, miškininkystės ir žuvininkystės ir t.t.

Profesinis mokymas yra nemokamas pirmą kartą kvalifikaciją įgyti siekiantiems asmenims, pažangiems mokiniams mokamos stipendijos, jie aprūpinami bendrabučiu.

Visa informacija apie profesinių mokyklų programas, stojimo ir mokymosi sąlygas: www.aikos.smm.lt

Švietimo ir mokslo ministerijos
Komunikacijos skyrius

Uncategorized ,Komentarai

traffix.lt

Susiję straipsniai

Lankomumas


Hey.lt - Interneto reitingai, lankomumo statistika, lankytoju skaitliukai

Archyvas

Rubrikos

Sekite mus per Facebook!

RSS srautas

Vorutos RSS srautas

Svetainės medis

Svetainės struktūra
www.cutestockfootage.com