Darius Chmieliauskas: „Negalime neskelbti tiesos“

Autorius: Data: 2010-01-10, 07:33 Spausdinti

2010 m. spalio 4-7 dienomis Romoje vyko Popiežiškosios socialinės komunikacijos tarybos surengtas Katalikų spaudos darbuotojų suvažiavimas, kuriame dalyvavo daugiau nei du šimtai žurnalistų ir Bažnyčios institucinės žiniasklaidos darbuotojų iš aštuoniasdešimties pasaulio šalių.

Lietuvos atstovas mėnraščio „Artuma“ redaktorius
Darius Chmieliauskas, interviu Vatikano radijui pristato pagrindines mintis, išryškėjusias antrojoje kongreso dalyje.

Pirmoje kongreso dalyje
buvo mėginama suprasti katalikų spaudos situaciją, jos tapatybę ir perspektyvas, kaip ji gali dalyvauti Bažnyčios misijoje skelbiant Gerąją naujieną, o antroje dalyje buvo pažvelgta į įvairią patirtį, apžvelgtos ir įvertintos pamokos, įgytos per įvairias komunikacijos krizes. Buvo pasidalyta ir gerąja patirtimi, kurios taip pat netrūko.
Buvo kalbėta ir apie kontroversijas bei bažnytinę bendrystę. Apie žodžio laisvę ir tiesos skelbimą kalbėjo tikrai patyrę ir kompetentingi žmonės, pavyzdžiui, CNS – visiškai nepriklausomos JAV agentūros – Romos biuro vadovas Johnas Thavis, žinomas apžvalgininkas, parašęs knygų apie komunikacijos krizes Bažnyčioje. Jis įvertino Bažnyčios laikyseną pastarųjų krizių ir atakų laiku, pripažindamas, kad Bažnyčia reagavo labai operatyviai ir teisingai.
Katalikų naujienų agentūros KNA vadovas Ludwigas Ringas-Eifelas sakė nematąs kontroversijos tarp žodžio laisvės ir tiesos skelbimo Bažnyčioje, tarp bendrystės ir krizių, tik nereikia vidinio susiskaldymo specialiai kelti. Jau žvelgdami į pirmąją Bažnyčią, matome, kad apaštalas Paulius krikščionis, kad jie neteisingai elgiasi, laikydami save vieni Pauliaus, kiti Petro, o treti Apolo mokiniais. Taip ir šiandien mes turėtume prisiminti, kad nesame skirtingų, bet vienos ir tos pačios stovyklos nariai, sakė jis.
Ana Arco, žymi žurnalistė ir garsaus interneto dienoraščio autorė, dalijosi vertinga savo patirtimi. Vyskupas Marcello Semeraro sakė mintį apie tai, kad ir kokia būtų tiesa, jei ji yra autentiška, visada kyla iš Šventosios Dvasios, o mes negalime bijoti Šv. Dvasios, negali juk bijoti Tiesos.
Federico Lombardi, Vatikano radijo ir televizijos centro, bei spaudos tarnybos vadovas, žmogus, kuris yra pagrindinis Bažnyčios komunikacijos veidas ir kuris ištvėrė sunkius dalykus, teigia, kad didžiausios krizės yra puiki galimybė sustiprėti. Dėl krizės padarius tinkamas, teisingas išvadas, galima tapti net labiau patikimiems ir skaidriems.
 
Kita kongreso dalis buvo skirta interneto žiniasklaidai, tam didžiajam „skaitmeniniam žemynui“, kuris taip pat yra Bažnyčios sielovados sritis, Bažnyčia ten turi būti, dalyvauti. Nors atrodo, kad toje erdvėje lankosi virtualūs žmonės, tačiau išties jie yra realūs, ten buriasi realios bendruomenės.
Apibendrindamas kongreso darbą, Popiežiškosios komunikacijų tarybos vadovas vyskupas C. M. Celli labai džiaugėsi susitikimu ir įvertino jį kaip Dievo dovaną. Pabrėžė, kad tarybai buvo svarbu išgirsti viso pasaulio žiniasklaidininkų ir žurnalistų patirtį, žinias; pabandyti suprasti ir ieškoti kelio, kaip galime kartu eiti per šį gyvenimą ir nešti Gerąją Naujieną.
Jis atkreipė dėmesį į popiežiaus mintį, išsakytą enciklikoje „Caritas in Veritate“, kad Bažnyčia turi Tiesos misiją, jog mes negalime neskelbti tiesos, o tai yra pagarbus dialogas. Kartu Bažnyčia yra ir vilties šauklys. Mes, Bažnyčia ir jos žmonės, ir ypač žurnalistai, turime pažinti žmones, jų poreikius ir nešti viltį, nes didžiausia mūsų laikų liga yra neviltis.

Pagal Vatikano radiją

„Zenekos“ nuotr.
 
www.bernardinai.lt
 
Nuotraukoje: Lietuvos atstovas mėnraščio „Artuma“ redaktorius D. Chmieliauskas

Sena VorutaSusiję straipsniai

Comments are closed.

Lankomumas


Hey.lt - Interneto reitingai, lankomumo statistika, lankytoju skaitliukai

Archyvas

Rubrikos

Sekite mus per Facebook!

RSS srautas

Vorutos RSS srautas

Svetainės medis

Svetainės struktūra