Dariaus ir Girėno žygis prisimenamas atnaujintame Karo muziejuje

Autorius: Data: 2015-07-17 , 09:56 Spausdinti

lrt.lt

Nuo tos dienos, kai Steponas Darius ir Stasys Girėnas lėktuvu „Lituanica” išskridę iš Niujorko į Kauną ir perskridę Atlanto vandenyną liepos 17 d. lėktuvui nukritus Soldino miške žuvo,  praėjo 82 metai.

 „Lituanicos“ memorialinė ekspozicija Vytauto didžiojo karo muziejuje supažindina su lietuvių lakūnų Stepono Dariaus ir Stasio Girėno 1933 m. atliktu didvyrišku skrydžiu iš Jungtinių Amerikos Valstijų į Lietuvą, rašoma pranešime spaudai.

Memorialinė ekspozicija įrengta rekonstruotoje salėje, naujose vitrinose rodomi Atlanto nugalėtojų Stepono Dariaus ir Stasio Girėno asmeniniai daiktai, drabužiai, pinigai, lėktuvo nuolaužos ir daugybė kitų eksponatų.

Investavus apie beveik 1 mln. eurų Europos Sąjungos struktūrinių fondų lėšų, atnaujintas muziejus išlaikė autentišką 1934 m. statyto pastato struktūrą.

ES fondų lėšomis buvo atnaujintas Kauno centrą puošiantis muziejaus fasadas, holas, įrengtos naujos parodų salės, kuriose parodos nuolat keičiamos. Salės pritaikytos ir mokslinių bei kitų šalies ir tarptautinių konferencijų organizavimui.

Dar 1919 m., praėjus beveik lygiai metams po šalies nepriklausomybės paskelbimo, Lietuvos kariuomenės vadų buvo nuspręsta steigti Karo muziejų, kuris iki šiol lankytojus stebina kaip unikalus karinio paveldo paminklas.

Šalia muziejaus buvo įrengtas ir sodelis: jo vieta aptverta buvusios Kauno tvirtovės geležine tvora, viduje įrengti gėlynai, atidengtas paminklas „Žuvusiems už Lietuvos laisvę“. Sodelio aikštė pavadinta Vienybės vardu.

Muziejuje veikia devynios ekspozicijos ir  dvi parodų salės, kuriose lankytojai gali susipažinti su Lietuvos valstybės ir karybos istorija nuo seniausių laikų iki šiuolaikinės kariuomenės gyvenimo.

Lietuva , , , ,Komentarai

traffix.lt

Susiję straipsniai

Lankomumas


Hey.lt - Interneto reitingai, lankomumo statistika, lankytoju skaitliukai

Archyvas

Rubrikos

Sekite mus per Facebook!

RSS srautas

Vorutos RSS srautas

Svetainės medis

Svetainės struktūra