Dar vienas Vilniaus tiltas puošis skulptūra

Autorius: Data: 2010-01-10 , 07:33 Spausdinti

Penktadienį (2010-09-17) Vilniuje „Gedimino šventės“ metu ant Baltojo tilto bus pristatoma projekto „Vilniaus ženklai“ ketvirtoji skulptūra „Spindulys-ietis“.
 
Beveik 20 m. aukščio nerūdijančio plieno skulptūra simbolizuoja išsiveržimą, tautos atgimimą, narsą siekiant Nepriklausomybės ir nuolatinę kovą dėl jos.
 
Kaip ir kitos projekto skulptūros – „Karališkasis obuolys“ po Žirmūnų, „Grandinė“ po Žaliuoju ir „Laivas-pusmėnulis“ po Žvėryno tiltais, pakabintos birželio mėnesį, – ši taip pat interpretuoja universalius senųjų Vilniaus spaudinių simbolius.
 
Plieno skulptūros – tai sostinės menininko Kunoto Vildžiūno projekto „Vilniaus ženklai“ dalis. Projektas apima iš viso šešias skulptūras po skirtingais Vilniaus tiltais.
 
Po tiltais įkurdinamos skulptūros yra nuo 5 iki 20 metrų pločio, tarpusavyje susietos vieninga idėja, ir sudaro vientisą ciklą. Skulptūrų formos – universalių simbolių, ypač suklestėjusių baroko epochoje, interpretacija.
 
Pasak kūrėjų, per Vilniaus istorinį kultūrinį paveldą, barokinius XVII a. Vilniaus spaudinius – emblemas – plieniniai ženklai naujai žvelgia į visos Lietuvos istoriją, įprasmina mūsų tautos, valstybės praeitį, dabartį ir ateitį.
 
Projektas yra įtrauktas į Lietuvos nepriklausomybės atkūrimo 20-mečio minėjimo renginių programą bei yra „Gedimino šventės“ renginių dalis.
 
Projekto idėjos ir skulptūrų autorius – Kunonas Vildžiūnas. Bendraautoris – Martynas Lukošius. Projektą įgyvendina sostinės savivaldybė ir VšĮ „Vilniaus Jeruzalės meno centras“.
 
vilniauszenklai.skulpturusodas.lt iliustr.
 
www.lrt.lt
 
Nuotraukoje: Ant Baltojo tilto bus ketvirtoji skulptūra „Spindulys-ietis“

Sena VorutaComments are closed.

Susiję straipsniai

Lankomumas


Hey.lt - Interneto reitingai, lankomumo statistika, lankytoju skaitliukai

Archyvas

Rubrikos

Sekite mus per Facebook!

RSS srautas

Vorutos RSS srautas

Svetainės medis

Svetainės struktūra