Dar vienas urvas Biržų regioniniame parke – barsuko ola

Autorius: Data: 2011-04-20, 08:09 Spausdinti

Trejus metus karstinius Biržų krašto reiškinius tyrinėjantys krašto speleologai čia aptiko naują urvą. Naujai atrastas urvas bus jau ketvirtas šiame, smegduobėmis garsėjančiame, krašte.

Viename iš šių urvų laisvai tilptų penki žmonės, o labiau susispaudę gal ir dešimt – tokia didelė erdvė atsivėrė po žeme. Keletas atšakų gali nuvesti į skirtingas puses. Urvas pavadintas Barsuko urvu. Gal todėl, kad barsukas – vikrus, drąsus, pats urvus aštriais nagais rausiantis žvėrelis. Ten iš tikrųjų buvo aptikta barsuko lankymosi ženklų.

Biržų regioninio parko direktorius Kęstutis Baronas, gavęs dovanų naują urvą, pažadėjo pasirūpinti nuorodomis prie naujo urvo ir ženklais, įspėjančiais apie galimą pavojų smalsuoliams. Barsuko urvas yra Karajimiškio kraštovaizdžio draustinyje, viename iš labiausiai lankomų objektų regioniniame parke. Čia jau yra anksčiau atrastas Lapės urvas. Naujasis objektas yra vos už poros kilometrų nuo Biržų miesto.

Regioninio parko direkcijos specialistai įspėja lankytojus – urvas pavojingas ir gali užgriūti. Prašo lankytojų nelandžioti ir nerizikuoti savo saugumu. Urvas gali tapti rimtais spąstais smalsuoliams.

Biržų RPD archyvo nuotr.

www.vstt.lt

Parkai , , ,Susiję straipsniai

Comments are closed.

Lankomumas


Hey.lt - Interneto reitingai, lankomumo statistika, lankytoju skaitliukai

Archyvas

Rubrikos

Sekite mus per Facebook!

RSS srautas

Vorutos RSS srautas

Svetainės medis

Svetainės struktūra