Dar kartą apie ES Regionų Komitetą

Autorius: Data: 2010-01-10, 07:33 Spausdinti

Kiekvieno lygmens valdžios institucijas domina reitingai, o tiksliau pasitikėjimas jomis. Ne paslaptis – tai domina ir Regionų komitetą (RK). Vėlų 2008 m. rudenį šiuo požiūriu buvo atlikta visų ES valstybių narių gyventojų apklausa.
Pasirodo, Lietuvoje ES institucijomis pasitikima daugiau nei vidutiniškai ES šalyse, tuo tarpu Lietuvos Respublikos Vyriausybe, net du kart mažiau nei analogiškas vidutinis ES šalių rodiklis. Net du kart daugiau Lietuvos gyventojai pasitiki vietos valdžios institucijomis nei sava nacionaline Vyriausybe. Tuo pat metu gyventojai, pripažindami, kad daugiausia įtakos jų gyvenimo sąlygoms turi nacionalinis lygmuo, tvirtina, kad menkai atsižvelgiama į regioninės ir vietinės valdžios nuomonę. Daugiau nei pusė apklaustųjų pageidautų turėti daugiau informacijos apie Lietuvos regioninės ir vietinės valdžios pasiuntinius, atstovaujančius ES Regionų Komitete, taip pat apie šios institucijos vaidmenį ir kompetencijas.
RK jauniausia ES institucija, teikianti savo nuomones Europos Parlamentui, Europos Komisijai, kitoms institucijoms, kai jose svarstomi, dominantys  regionų ir vietos valdžios įstaigas, klausimai. O šie klausimai apima apie tris ketvirtadalius visų svarstomų problemų.
Dažnai RK išreiškia savo iniciatyvą tam tikrais klausimais. Antai, jis neliko nuošalyje ateinančiai ekonomikos krizei, pareiškęs savo požiūrį į nacionalinį protekcionizmą bei sėkmingą ekonomikos atkūrimą.
RK Prezidentas Luc Van den Brande komiteto vardu pareiškė, kad finansinės krizės  pasekmės ekonomikai neturėtų keisti įtvirtintų ir sutartų ilgalaikių politinių ES prioritetų, ypač susijusių su daugiau ir geresnių darbo vietų kūrimu, mokslinių tyrimų ir inovacijų skatinimu, konkurencingumo didinimu, teritorinės sanglaudos stiprinimu, energetikos sektoriaus reforma.
Kartu pabrėžiama, kad visos priemonės ekonomikos atkūrimui gali būti vainikuotos sėkme, jei jos bus koordinuojamos Europos lygmeniu, o bendros pastangos bus sutelktos veiksmingam paklausos stiprinimui bei piliečių apsaugai nuo neigiamų ekonomikos nuosmukio ir darbo vietų naikinimo pasekmių.
Atkreipiamas dėmesys, kad globalizuotame pasaulyje, kuriame gausu sudėtingų tiekimo grandinių, nacionalinis protekcionizmas gali pridaryti nuostolių ne tik prekybinių ryšių struktūrai, bet, svarbiausia, pakenkti vartojimui (kainai, pasirinkimui, kokybei). O įvertinant tai, kad importas taip pat yra tiekimo grandinių dalis, gamybos pajėgumams, kartu padarydamas žalos visai ekonomikai.
Reziumuodamas savo mintis RK Prezidentas Luc Van den Brande ragino imtis ryžtingų veiksmų ir remti paklausą, įvesti priemones socialinėms krizės pasekmėms spręsti, ypač atkreipiant dėmesį atsidūrusiems sunkiausioje padėtyje dėl darbo vietų mažinimo, remti smulkias ir vidutines įmones, stiprinti sanglaudą ir užtikrinti pagrindinių investicijų ir infrastruktūros projektų įgyvendinimą.
Šie klausimai nebuvo nutylėti ir aukščiausio lygio RK bei miestų vadovų susitikime Prahoje šių metų kovo 5-6d.d. Aukšto lygio Europos Sąjungos vadovai ne kartą patvirtino didžiulę regionų ir miestų reikšmę Europos vystymui bei ES politikos darbo, ekonomikos augimo ir inovacijų srityse įgyvendinimui.
Europos Komisijos Pirmininkas Jose Manuel Barroso Prahos susitikime pabrėžė, kad Europa nėra kažkokia abstrakti idėja, ji prasideda mūsų regionais ir miestais. Jie ir toliau bus svarbūs kuriant stiprią, įvairią, piliečių Europą.

Voruta. – 2009, kov. 21. nr. 6 (672), p. 1, 6.

Sena VorutaSusiję straipsniai

Comments are closed.

Lankomumas


Hey.lt - Interneto reitingai, lankomumo statistika, lankytoju skaitliukai

Archyvas

Rubrikos

Sekite mus per Facebook!

RSS srautas

Vorutos RSS srautas

Svetainės medis

Svetainės struktūra