Dantų protezavimas: kokias galimybes galima rinktis?

Autorius: Data: 2018-08-23 , 13:08 Spausdinti

PR

Nors dantų plombavimas vis dar išlieka pačia populiariausia odontologine procedūra, tačiau toks sprendimas ne visada gali padėti atkurti pažeistus dantis. Kai kuriose situacijose gelbėja tik dantų protezavimas, kuris gali būti labai įvairių tipų. Taigi, kokias galimybes galima rinktis, ir kokie yra pagrindiniai šių pasirinkimų privalumai bei trūkumai?

Dantų vainikėliai

Toks pasirinkimas yra taikomas bene dažniausiai. Dantų vainikėliai tinka tais atvejais, kada dantų pažeidimai yra ganėtinai dideli, ar kada dantų protezavimas yra atliekamas ant implantų. Dantų vainikėliai atrodo labai natūraliai, tad gali būti taikomi ir tuomet, kada reikia protezuoti krūminius dantis, ir tada, kai dantų protezavimas yra atliekamas priekiniams dantims. Šiuo metu dantų protezavimui naudojamos medžiagos yra labai patvarios ir ilgaamžės, tad galima būti užtikrintiems, kad protezai padės atkurti normalią kramtymo funkciją. Dantų vainikėliai gali būti pagaminti iš metalo keramikos arba iš cirkonio oksido keramikos – kuris šių sprendimų bus palankesnis, tai priklausys nuo to, kurie dantys bus protezuojami: pavyzdžiui, priekinių dantų protezavimui rekomenduojama rinktis cirkonio oksido keramikos protezus, nes jie yra pralaidūs šviesai ir atrodo labai natūraliai. Nors tokie dantų protezai kainuoja brangiau, tačiau norintys turėti gražius ir natūraliai atrodančius priekinius dantis paprastai sutinka mokėti brangiau.

Dantų tilteliai

Tai – toks dantų protezavimo būdas, kuris taikomas tais atvejais, kada pacientas yra netekęs vieno ar kelių dantų. Dantų tilteliai yra tvirtinami prie šalia esančių dantų, todėl toks dantų protezavimas yra tinkamas tik tais atvejais, jei gretutiniai dantys yra sveiki ir pakankamai tvirti. Šalia esantys dantys yra nušlifuojami, ir tarp jų yra įterpiamas danties protezas. Tokia pasirinkimo galimybė kainuoja pigiau nei dantų implantavimas, tačiau svarbu įvertinti tai, kad dantų tilteliai tarnaus kelis kartus trumpiau nei dantų implantai. Be to, prarasto danties vietoje žandikaulis negaus pakankamos apkrovos, tad ilgainiui jis ims tirpti.

Išimami dantų protezai

Šiuo metu yra skiriami du išimamų dantų protezų tipai – tai lanko atramos protezai arba dantų plokštelės. Pirmoji pasirinkimo galimybė dažniausiai yra taikoma tada, kai pacientui stinga vieno ar kelių dantų, o plokštelė gali būti taikoma ir tais atvejais, kada pacientas yra netekęs visų dantų. Svarbiausias išimamų dantų protezų privalumas yra gana nedidelė protezavimo kaina, tačiau svarbu įvertinti tai, kad toks dantų protezavimas negarantuoja ilgaamžiškumo. Be to, nei lanko atramos protezai, nei dantų plokštelės neapsaugo žandikaulio nuo jo nykimo, negarantuoja pakankamai geros kramtymo funkcijos, ir reikalauja gana nemažai priežiūros. Neretai kokybiški protezai yra gaminami iš porceliano.

Dantų laminatės

Dantų laminatės – tai estetinis sprendimas, kada norima maskuoti nedidelius priekinių dantų trūkumus, pakoreguoti dantų formą, ir t.t. Toks dantų protezavimas yra atliekamas minimaliai šlifuojant dantų audinius, ir garantuoja tikrai puikų estetinį vaizdą. Ilgainiui dantų laminatės nekeičia spalvos, tad puikiu rezultatu galima džiaugtis gana ilgą laiką. Lyginant su estetiniu plombavimu, dantų laminatės tarnauja ilgesnį laiką, tačiau jos kainuoja brangiau. Be to, dantų audinių tausojimas priklauso nuo to, kokio tipo laminatės yra pasirenkamos – vienos jų yra pritaikomos prie paciento dantų (šios laminatės kainuoja brangiau), o kitos laminatės yra gaminamos pramoniniu būdu, todėl dantų forma yra pritaikoma prie šių laminačių. Taigi, jei svarstote apie tokią galimybę, pirmiausia pasidomėkite, kokio tipo laminatės yra siūlomos odontologijos klinikoje.

Dantų užklotai

Toks dantų protezavimas dažniausiai yra taikomas tais atvejais, kada norima tausoti krūminių dantų audinius ir prailginti jų tarnavimo trukmę. Dantų užklotai neretai yra rekomenduojami tiems pacientams, kurie negali atsikratyti įpročio griežti dantimis, nes būtent dėl  to gali būti pažeidžiamas dantų paviršius. Svarbu žinoti, kad esant paviršinių dantų audinių pažeidimams greičiau dyla ir tolimesni dantų sluoksniai, taigi, pacientas gali pernelyg anksti prarasti dantis. Kad taip nenutiktų, gydytojai odontologai pacientui gali rekomenduoti rinktis dantų užklotus.

Pasikonsultavę su odontologu visada galite gauti naudingų patarimų, koks dantų protezavimas gali būti pačiu geriausiu pasirinkimu. Kadangi šiuo metu galimybių turime ganėtinai nemažai, visada svarbu įvertinti svarbiausius įvairių protezų privalumus bei trūkumus – būtent tai tikrai gali padėti paprasčiau nuspręsti, kokį sprendimą vertėtų pasirinkti.

Daugiau informacijos apie dantų protezavimą skaitykitei Šv. Kristoforo odontologijos klinikos tinklapyje : https://kristoforoklinika.lt/dantu-protezavimas-protezai/

Dantų protezavimą atliekančių įstaigų sąrašas yra čia : http://www.vilniaustlk.lt/index.php?id=55

Reklama Reklama/Skelbimai ,Komentarai

traffix.lt

Susiję straipsniai

Lankomumas


Hey.lt - Interneto reitingai, lankomumo statistika, lankytoju skaitliukai

Archyvas

Rubrikos

Sekite mus per Facebook!

RSS srautas

Vorutos RSS srautas

Svetainės medis

Svetainės struktūra