Dantų protezavimas ir šios procedūros nauda

Autorius: Data: 2017-08-21 , 08:21 Spausdinti

Dantų protezavimas ir šios procedūros nauda

Dantų protezavimas reikalingas, jeigu žmogus netenka vieno ar kelių dantų, stipriai kariesui pažeidus vainiką, įvykus trauma ar po endodontinio gydymo. Vyrauja klaidinga nuomonė, jog dantų protezai reikalingi tik seniems žmonėms, tačiau tai nėra visiška tiesa. Žinoma, jie sudaro didžiąją dalį pacientų, tačiau protezų prireikia ir jauniems ar vidutinio amžiaus žmonėms.

Protezai yra dantų technikų gaminami laboratorijose. Jie naudojami trūkstamų dantų atstatymui ar pažeistų rekonstrukcijai. Svarbu paminėti, kad protezai gali būti fiksuoti ar išimami.

Fiksuoti protezai skirstomi į:

mikroprotezus: laminates, užklotus ir įklotus;

vainikėlius,

tiltus.

Protezavimas mikroprotezais

Viena iš mikroprotezų rūšių yra laminatės. Tai plonos plokštelės, klijuojamos ant priekinių dantų paviršiaus. Jos būna kompozitinės arba keraminės. Laminatės – puikus sprendimas tuomet, kai plombuojant priekinius dantis neįmanoma pasiekti norimo rezultato, netenkina estetinis vaizdas.

Užklotai naudojami tada, kai pacientas yra praradęs daugiau nei 50% krūminio arba prieškrūminio danties vainiko. Tokiu atveju geriau rinktis užklotus, o ne plombavimą. Jie gaminami iš kompozito, aukso arba keramikos. Lyginant su plomba, užklotai tarnauja ilgiau bei mažiau nusidėvi.

Dantų protezavimas vainikėliais atliekamas po endodontinio gydymo, kai dantys yra nudilę, pakitusios spalvos. Vainikėliai gaminami laboratorijoje individualiai kiekvienam pacientui. Prieš protezavimą dantis nušlifuojamas, nuimamas atspaudas, pagal kurį ir gaminamas vainikėlis.

Galima rinktis metalo keramikos, bemetalės cirkonio keramikos vainikėlius, bei lietus metalo vainikėlius.

Metalo keramikos vainikėliai gaminami iš metalo, padengto keramika (porcelianu). Jie tinka tiek pavienių, tiek daugybinių dantų netekimo problemai spręsti. Jų kaina, lyginant su bemetalės keramikos vainikėliais, yra mažesnė. Šių vainikėlių trūkumas – jie nepralaidūs šviesai, juos uždėjus prie dantenų matosi metalo kraštelis, todėl tokius vainikėlius rekomenduojama naudoti krūminių dantų atstatymui.

Bemetalės cirkonio keramikos vainikėlių karkasas pagamintas iš cirkonio oksido, padengto keramika. Šios rūšies vainikėliai yra gana brangūs, tačiau itin estetiškai atrodo, yra ilgaamžiai, laidūs šviesai, atsparūs nusidėvėjimui ir lūžiui.

Bemetalės keramikos vainikėliai yra gaminami iš porceliano, kuris savo savybėmis labai artimas natūralioms danties savybėms. Jie yra pralaidūs šviesai, atrodo natūraliai. Tačiau dėl savo trapumo tinka tik priekiniams dantims.

Lieti metalo vainikėliai gaminami iš metalo. Tai pigus pasirinkimas, lyginant su metalo keramika. Tačiau jie neestetiškai atrodo, nuo jų burnoje gali jaustis metalo skonis. Taigi šie vainikėliai – ne pats geriausias pasirinkimas.

Dar vienas galimas dantų protezavimo būdas – protezavimas tiltais. Tiltais protezuojama norint atstatyti kandimo ir kramtyno funkcijas, netekus vieno ar keleto dantų. Jie gaminami iš metalo keramikos, bemetalės cirkonio keramikos arba iš lieto metalo.

Kita protezų grupė – išimami protezai. Jie skirstomi į lanko atraminius (biugelius) ir plokštelinius. Palyginus su fiksuotais protezais, išimami yra ne tokie komfortiški. Juos dažniausiai renkasi pacientai, kurie dėl finansinių priežasčių ar dėl sveikatos būklės negali nešioti fiksuoti protezų.

Taigi dantų protezavimas – idealus pasirinkimas tiems, kurie dėl įvairių priežasčių yra netekę dantų.

Naujienos Reklama Reklama/Skelbimai ,Komentarai

traffix.lt

Susiję straipsniai

Lankomumas


Hey.lt - Interneto reitingai, lankomumo statistika, lankytoju skaitliukai

Archyvas

Rubrikos

Sekite mus per Facebook!

RSS srautas

Vorutos RSS srautas

Svetainės medis

Svetainės struktūra