Dalia Grybauskaitė: mažumos turi būti lojalios valstybei, kurioje gyvena

Autorius: Data: 2011-09-13 , 15:27 Spausdinti

Dalia Grybauskaitė: mažumos turi būti lojalios valstybei, kurioje gyvena

Visų mažumų atstovai pirmiausia yra Lietuvos piliečiai, o tai reiškia, kad jiems galioja Lietuvoje veikiantys įstatymai, kalbėdama apie santykius su Lenkija teigė Prezidentė Dalia Grybauskaitė, antradienį, 2011 m. rugsėjo 13 d., dalyvavusi Lietuvos radijo laidoje „Ant svarstyklių“.

„Noriu priminti Lietuvos politikams, kad ir kokiai mažumai jie bepriklausytų, jie privalo pagal Lietuvos Konstituciją būti lojalūs Lietuvos valstybei ir laikytis visų Lietuvoje galiojančių įstatymų“, – teigė Prezidentė.

„Iš tiesų 1994 metais Lietuva ir Lenkija pasirašė labai gražią sutartį, kurią norėčiau pacituoti. (…) Jos šešioliktas straipsnis: kiekvienas asmuo, priklausantis lietuvių tautinei mažumai Lenkijos Respublikoje ir lenkų tautinei mažumai Lietuvos Respublikoje, privalo būti kaip ir kiekvienas pilietis lojalus valstybei, kurioje gyvena, ir vadovautis jos įstatymais numatytomis pareigomis“, – Lietuvos ir Lenkijos sutartį citavo D. Grybauskaitė.

Anot Prezidentės, tai liečia tiek lietuvių mažumą Lenkijoje, tiek lenkų mažumą Lietuvoje.

„Tai yra fonas, kurio dabar mėginama nesilaikyti, kiršinant tiek tautinę, tiek valstybinę nesantaiką tarp kaimynių. Priežasčių yra labai daug, tarp jų – ir atskirų politikų asmeninės ambicijos. Tai yra fundamentalus straipsnis. Po šio susitarimo jokių papildomų susitarimų nebuvo, detalesnės tvarkos, kaip vykdyti rašybą, nebuvo pasiekta. Manyti, kad šiuo sutarimo pagrindu buvo kažkas konkrečiai pažadėta, nėra juridinio pagrindo. Jeigu tai buvo kalbų lygmenyje arba asmeninių kontaktų lygmenyje, tai traktuoti kaip valstybinį susitarimą nebūtų korektiška“, – sakė Prezidentė.

D. Grybauskaitė priminė, kad Lietuva ir Lenkija nesudarė jokių papildomų susitarimų dėl vardų ir pavardžių rašybos tvarkos.

Šalies vadovė taip pat pabrėžė, kad Lietuva ir Lenkija yra dvi Europos Sąjungos šalys, kaimynės, jos turėtų labai atsargiai naudotis kai kurių politikų asmeninių ambicijų sukelta įtampa.

D. Grybauskaitė akcentavo, kad tauta ir valstybė niekada netoleruos spaudimo ar kišimosi į savo vidaus reikalus.

Vytenio Radžiūno (lrt.lt) nuotr.

www.ve.lt

Prezidentė Dalia Grybauskaitė , , , , ,Comments are closed.

Susiję straipsniai

Lankomumas


Hey.lt - Interneto reitingai, lankomumo statistika, lankytoju skaitliukai

Archyvas

Rubrikos

Sekite mus per Facebook!

RSS srautas

Vorutos RSS srautas

Svetainės medis

Svetainės struktūra