Dainų ir šokių šventė „Lietuva brangi“ kvies visus susikibti rankomis

Autorius: Data: 2019-05-26 , 10:09 Spausdinti

Dainų ir šokių šventė „Lietuva brangi“ kvies visus susikibti rankomis

Rengėjų nuotr.

www.voruta.lt

Birželio 1-ąją į Kauno Dainų slėnį tūkstančius atlikėjų ir žiūrovų sukviesianti dainų ir šokių šventė „Lietuva brangi“ skleis nepaprastą lietuviškos dainos, šokio ir muzikos grožį, primins vieną gražiausių šiame mieste gimusių tradicijų.

Tautos bendrumo, vienybės jausmą stiprinanti šventė šiemet skirta lietuvių profesionaliosios muzikos patriarcho Juozo Naujalio 150-osioms gimimo metinėms paminėti. 1924 m. pirmajai dainų šventei vadovavęs J. Naujalis pradėjo tradiciją, kuri gyva iki šiol ir jau 95 metus suburia lietuvius bendrai dainai.

2019-ieji paskelbti kompozitoriaus, vargonininko, pedagogo, choro dirigento J. Naujalio metais.

„Dainų šventė – tai didžiavimasis savo tauta, istorija ir kultūra. Ir kol mes visi kartu už rankų susiėmę dainuosim „Lietuva brangi“, tol bus gyva ir Juozo Naujalio, ir lietuvybės dvasia“, – sako šventės meno vadovė Danguolė Beinarytė.

Birželio 1 d. 19 val. Dainų slėnyje prasidėsiančioje šventėje, kurią rengia Kauno miesto savivaldybė ir Lietuvos nacionalinis kultūros centras, dalyvaus per 3 tūkst. atlikėjų: suaugusiųjų, studentų, moterų, vyrų, merginų, berniukų, jaunuolių bei moksleivių chorai, vaikų, jaunimo ir vyresniųjų tautinių šokių kolektyvai ir ansambliai, solistai Linas Adomaitis, Otilija Žikas, Kauno pučiamųjų instrumentų orkestras „Ąžuolynas“.

Šventės programoje – per 30 chorinių kūrinių ir choreografinių kompozicijų. Skambės visiems gerai žinomi ir jau klasika tapę „Tautiška giesmė“, „Lietuva brangi“, „Už Raseinių, ant Dubysos“, „Kur giria žaliuoja“, taip pat nauji, dainų šventėse dar neskambėję kūriniai: Donato Zakaro išplėtota lietuvių liaudies daina „Parbėg laivelis“, Lino Adomaičio „Vandenynai“ – choreografinę kompoziciją šiam kūriniui sukūrė jauna baletmeisterė Goda Puleikytė.

Kauno dainų ir šokių šventė yra nemokamas renginys, į kurį kviečiami ir laukiami visi.

 

Naujienos RenginiaiKomentarai

traffix.lt

Susiję straipsniai

Lankomumas


Hey.lt - Interneto reitingai, lankomumo statistika, lankytoju skaitliukai

Archyvas

Rubrikos

Sekite mus per Facebook!

RSS srautas

Vorutos RSS srautas

Svetainės medis

Svetainės struktūra