„Dainių dialogai Vilnijos krašte”

Autorius: Data: 2016-09-12 , 09:49 Spausdinti

„Dainių dialogai Vilnijos krašte”

Rugsėjo 12 d. 10.00 val. Vilniaus rajono Judšilių „Šilo”, 12.00 val. Šalčininkų rajono Butrimonių Anos Krepštul gimnazijose

Viešosios įstaigos „Bardai LT” vykdomo projekto „Dainių dialogai Vilnijos krašte” susitikimai.

Dalyvaus: poetas, dainų autorius ir atlikėjas Domantas Razauskas, kultūrininkas Juozas Žitkauskas.

 

Pietryčių Lietuvos gimnazijose – jaunųjų kūrėjų balsai

Viešoji įstaiga BARDAI LT tęsia projektą „Dainių dialogai Vilnijos krašte” Pietryčių Lietuvos gimnazijose. Šiais mokslo metais bus surengtas 44 susitikimai Vilniaus, Šalčininkų, Švenčionių, Trakų, Širvintų rajonuose. Jų metu jaunosios kartos Lietuvos poetai, bardai, susitiks su gimnazistais, pasakos apie save bei savo kūrybą, skatins gimnazistus kurti ir per kūrybą save plačiau atverti aplinkiniams. Projekto, kuris finansuojamas Lietuvos Respublikos kultūros ministerijos iš Kūrybinės veiklos, autorių teisių ir gretutinių teisių apsaugos programos, dalyvaus kelios dešimtys jaunų kūrėjų. Tarp jų Domantas Razauskas, Vainius Bakas, Ernestas Noreika, Mantas Balakauskas, Aivaras Veiknys, Gytis Ambrazevičius Mykolas Jokubauskas, Žilvinas Ališauskas, Žilvinas Vingelis ir kiti.

Pasak šio projekto sumanytojo ir vadovo Juozo Žitkausko, šie renginiai nėra standartiniai susitikimai, kur moksleiviai kantriai turi išklausyti atvykusiųjų svečių pasakojimų. Tai – savotiškos kūrybiškumo dirbtuvės, kuriose kalbama apie kūrybos ištakas, į ką reikia labiausiai kreipti dėmesį, kad galėtum ne vien kurti, bet ir sukurti dėmesio vertą kūrinį. Šie renginiai – tai kartu ir šiuolaikinės poezijos bei lietuviškosios bardiškosios kultūros sklaida. Viliamasi, kad po tokių susitikimų regiono moksleiviai labiau skaitys poeziją, užuot rinkęsi lengvabūdišką pramogą, į rankas ims gitarą ir patys bandys kurti dainas.

Projekto „Dainių dialogai Vilnijos krašte” metu taip pat bus skiriamas dėmesys teksto, muzikos autorystės kultūros  puoselėjimui. Kuo skiriasi autorius nuo atlikėjo, ar tai tapatu, ar ne – į šiuos klausimus taip pat bus atsakoma šių renginių metu.

Renginių metu pasirodys ir pačių gimnazijų dainuojantys ar rašantys jaunieji kūrėjai.

Projektas „Dainių dialogai Vilnijos krašte” vykdomas nuo 2014 lapkričio, sėkmingai įžengiantis į trečiuosius mokslo metus. Iki šiol surengta 68 sutikimai, kurie vyko tiek lietuvių, tiek lenkų gimnazijose. Kaip sako J. Žitkauskas, labai svarbu, kad tokie renginiai Vilnijos krašte turi tęstinumą. Jie prisideda ne tik prie jaunos asmenybės kūrybiškumo ugdymo, bet ir prie šio regiono kultūrinės integracijos į bendrą šalies gyvenimą. Ypač būtina su tokiais projektais lankytis gimnazijose lenkų dėstomąja kalba, į kurias labai retai užsuka lietuvių menininkai, kūrėjai.

Rugsėjo mėnesį renginiai vyks: rugsėjo 12 d. Vilniaus r. Juodšilių „Šilo” ir Šalčininkų r. Butrimonių Anos Krepštul gimnazijose. Čia dalyvaus poetas, dainų autorius ir atlikėjas Domantas Razauskas. Rugsėjo 14 d. Trakų Vytauto Didžiojo ir Trakų r. Rūdiškių gimnazijose su gimnazistais susitiks poetas Ernestas Noreika ir bardė Violeta Bučiūtė, rugsėjo 22 d. Vilniaus r. Paberžės šv. Stanislavo Kostkos ir Maišiagalos LDK Algirdo gimnazijose – poetas Dainius Gintalas ir bardas, teatro režisierius Žilvinas Vingelis. Susitikimus moderuos  kultūrininkas J. Žitkauskas.

Projekto vadovas                                                                                                                Juozas Žitkauskas

Nuotraukos iš organizatorių archyvo

Kultūra VilniusKomentarai

traffix.lt

Susiję straipsniai

Lankomumas


Hey.lt - Interneto reitingai, lankomumo statistika, lankytoju skaitliukai

Archyvas

Rubrikos

Sekite mus per Facebook!

RSS srautas

Vorutos RSS srautas

Svetainės medis

Svetainės struktūra