Dailės galerijoje – R. Kriuko stiklo menas

Autorius: Data: 2011-10-24 , 16:14 Spausdinti

2011 m. spalio 26 d. Panevėžio miesto dailės galerijoje atidaroma stiklo menininko Remigijaus Kriuko, šiemet šventusio 50 metų jubiliejų, kūrybos paroda. Menininkas visuomenei pristato daugiau kaip 40 per pastaruosius trejus metus sukurtų darbų.

Paroda veiks iki lapkričio 20 dienos.

R. Kriuko stiklo menas, ne kartą eksponuotas tarptautinėse parodose Baltijos ir Skandinavijos šalyse, Čekijoje, Ukrainoje, Rusijoje, Vokietijoje, Liuksemburge, Olandijoje, JAV ir kt. valstybėse, sulaukė pripažinimo ir aukštų įvertinimų. Personalinę parodą tėvynėje R. Kriukas rengia pirmą kartą.

„Jau seniai norėjau surengti parodą Lietuvoje, bet kai kuriems norams įgyvendinti vis pristinga laiko, nors jį stengiuosi planuoti kelerius metus į priekį“, – sakė R. Kriukas, pasaulio stiklo menininkų parodose ir simpoziumuose aktyviai dalyvaujantis nuo 1985-ųjų.

Anot R. Kriuko, nemažai dėmesio ir jėgų tenka 2000-aisiais įkurtai stiklo studijai „Glassremis“, nesinori atsisakyti kvietimų dalyvauti parodose ar trumpinti kūrybai skiriamo laiko. Dėl to kai kurie darbai kartais lieka neįgyvendinti ilgiau nei planuota.

„Gal ir šią parodą vėl būčiau nukėlęs, bet moterys – mama ir žmona – vieningai pasakė, kad gana atidėlioti. Teko klausyti, – šypsosi menininkas. – Planuoju netolimoje ateityje savo darbus eksponuoti ir kituose Lietuvos miestuose“.

R. Kriukas vien šiemet su žmona stiklo menininke Indre Stulgaite-Kriukiene surengė bendrą parodą Suomijos, garsėjančios senomis stiklo meno tradicijomis ir itin reiklia publika, stiklo muziejuje Rihimiakyje, dalyvavo Karlovi Varų (Čekija) ir Liuksemburgo festivaliuose.

Autorius mėgsta optinį stiklą derinti su lietu, pjaustytu, šlifuotu ir poliruotu. Tarp kitų pamėgtų technikų ir technologijų – stiklo liejimas, karšto stiklo formavimas, pūtimas ir liejimas, deriniai su akmeniu, metalu. Tarp aukščiausių meno kritikų vertinimų sulaukusių bei paties menininko mėgstamų darbų – „Tiltas“, „Burės“, „Žuvis“, „Sidabrinė kriauklė“, „Mėlynoji burė“ ir kt.

R. Kriukas yra sukūręs kelis šimtus autorinių darbų. Dauguma papildė meno galerijų ir muziejų fondus, privačias kolekcijas, papuošė viešąsias erdves ir privačių būstų interjerus. Menininko kūrinių įsigijo Vilniaus, Maskvos, Budapešto, Frauenau (Vokietija), Lvovo (Ukraina), Evald Okas (Estija) dailės muziejai, Rygos ir Suomijos stiklo muziejai.

Šiemet menininkas išleido restrospektyvinį autorinių darbų albumą „Remis“. Jis bus pristatomas per parodos atidarymą Dailės galerijoje.

Ryšių su visuomene skyrius

Panevėžys , , , ,Comments are closed.

Susiję straipsniai

Lankomumas


Hey.lt - Interneto reitingai, lankomumo statistika, lankytoju skaitliukai

Archyvas

Rubrikos

Sekite mus per Facebook!

RSS srautas

Vorutos RSS srautas

Svetainės medis

Svetainės struktūra