D. Kreivys. Ar Premjerui A. Butkevičiui vis dar tinka tokia ministrė?

Autorius: Data: 2013-04-05 , 11:25 Spausdinti

2013 m. balandžio 4 d.  ūkio ministrė Birutė Vėsaitė vėl įsikišo į energetikos ir finansų, o ne ūkio ministerijos, kuriai vadovauja, kuruojamas sritis – atominę energetiką, pareikšdama, kad Lietuvai nereikia japonų bendrovės „Hitachi“ atominio reaktoriaus ir savaip komentuodama atominės energetikos perspektyvą Lietuvoje. Dėl jos pasisakymų Ministrui Pirmininkui vėl teko aiškintis žiniasklaidai ir atsiriboti nuo jos komentarų.
 
Pasak Seimo Tėvynės sąjungos-Lietuvos krikščionių demokratų frakcijos nario Dainiaus Kreivio, tokiu savo viešu pareiškimu B. Vėsaitė parodo nepasitikėjimą energetikos ministru Jaroslavu Neverovičiumi ir jo vadovaujama darbo grupe Nacionalinei energetinės nepriklausomybės strategijai tikslinti. Ši grupė svarsto Visagino atominės elektrinės (VAE) projektą ir galimą jo tęstinumą.
 
„Klausant Ministro Pirmininko Algirdo Butkevičiaus komentaro apie B. Vėsaitės pasisakymą dėl „Hitachi“, norėtųsi paklausti, ar jam tokia ministrė vis dar tinka? Ar dabartiniams valdantiesiems reikia ministrės, kuri savo pareiškimais nuolat kaišo pagalius į Vyriausybės darbo ratus?“ – teiraujasi D. Kreivys.
 
„B. Vėsaitės pareiškimas iki J. Neverovičiaus vadovaujama grupė parengs išvadas, kaip toliau elgtis su VAE projektu, apsunkina pastarosios darbą. Todėl tokius pasisakymus galima vertinti kaip viešą ir planingą politinį spaudimą atsisakyti VAE projekto“, – teigia Seimo narys.
 
Pasak parlamentaro, ūkio ministrė tikslingai ir tendencingai formuoja klaidingą nuomonę apie bendrą Lietuvos, kaimyninių valstybių ir Japonijos korporacijos „Hitachi“ projektą. Savo komentarais B. Vėsaitė komplikuoja ir taip dėl VAE referendumo įtemptą situaciją energetikos sektoriuje bei kelia bereikalingą sumaištį.
 
„Ministrės išsakyti komentarai įneša sumaišties ir siunčia neigiama žinią VAE projekto partneriams – Latvijai ir Estijai, – sako D. Kreivys, ką tik suformuotos šešėlinės Vyriausybės energetikos ministras.
 
Priminsime, kad nuo šių metų vasario 26 dienos Visagino atominės elektrinės akcijos perduotos Finansų ministerijai.

Ekonomika , , ,Comments are closed.

Susiję straipsniai

Lankomumas


Hey.lt - Interneto reitingai, lankomumo statistika, lankytoju skaitliukai

Archyvas

Rubrikos

Sekite mus per Facebook!

RSS srautas

Vorutos RSS srautas

Svetainės medis

Svetainės struktūra