D. Grybauskaitės prezidentavimo metinės: tretieji metai buvo sunkiausi?

Autorius: Data: 2012-07-11 , 11:54 Spausdinti

Ketvirtadienį, 2012 m. liepos 12 d., prezidentė Dalia Grybauskaitė minės trečiąsias prezidentavimo metines. „Lietuvos žinių“ kalbinti politikai ir ekspertai pabrėžia prezidentę buvus aktyvią, ryžtingą, besilaikančią nusibrėžtos krypties.

Sociologo Vlado Gaidžio teigimu, per visus trejus prezidentavimo metus D. Grybauskaitės reitingai išlieka labai aukšti.

„Prezidentę palaiko visos gyventojų grupės, visų partijų rėmėjai“, – pabrėžė jis. Valstybės vadovės populiarumas kiek sumažėjo šių metų pradžioje: vasarį siekė 80 proc., kovą ir balandį – po 70 proc., gegužę – 73 proc., birželį – 67 proc. (inauguracijos dienomis palankiai ją vertino 85 proc. apklaustųjų). Kodėl taip atsitiko, V. Gaidys prisipažino tiksliai pasakyti negalįs – galima numanyti, kad įtakos turėjo vadinamoji Garliavos istorija, rizikos faktorius – prezidentės palankumas valdančiajai koalicijai, kuri visuomenės palaikymu džiaugtis tikrai negali.

Politologo Algio Krupavičiaus nuomone, treti kadencijos metai D. Grybauskaitei buvo sunkiausi ir sudėtingiausi visais atžvilgiais.

„Svarbiausioje kuruojamoje srityje – užsienio politikoje – rimtų ir teigiamų permainų nebuvo. Veikiau priešingai. Santykiai su Lenkija patyrė naujų išbandymų, įtampos juose padaugėjo. Ryšiai su kitais kaimynais taip pat buvo gana pasyvūs, jiems trūko dinamikos“, – teigė politologas.

Pasak jo, Europos arenoje Lietuva daugiausia rėmė pagrindines euro zonos valstybių iniciatyvas, bet ir čia ryškesnio savo veido neparodė.

„Vienas iš rimtesnių laimėjimų užsienio gynybos politikoje – NATO įsipareigojimas užtikrinti efektyvią Baltijos šalių gynybą. Bet, kaip sakoma, viena kregždė – dar ne pavasaris“, – sakė A. Krupavičius. Jo nuomone, vidaus politikoje prezidentė reiškėsi gana aktyviai, tačiau tas aktyvumas vertinamas prieštaringai.

www.delfi.lt

Daugiau informacijos:

Prezidentė pristatys trečiųjų veiklos metų rezultatus ir ketvirtųjų prioritetus

http://www.lrp.lt/lt/spaudos_centras_392/pranesimai_spaudai/prezidente_pristatys_visuomenei_treciuju_veiklos_metu_rezultatus_ir_ketvirtuju_prioritetus.html

Šarūno Mažeikos nuotr.

Nuotraukoje: Iš kairės: Andrius Kubilius, D. Grubauskaitė, Vytautas Landsbergis

Prezidentė Dalia Grybauskaitė , , , , , , ,Comments are closed.

Susiję straipsniai

Lankomumas


Hey.lt - Interneto reitingai, lankomumo statistika, lankytoju skaitliukai

Archyvas

Rubrikos

Sekite mus per Facebook!

RSS srautas

Vorutos RSS srautas

Svetainės medis

Svetainės struktūra