D. Grybauskaitė siūlo paviešinti visą medžiagą apie KGB veiklą Lietuvoje

Autorius: Data: 2010-01-10, 07:33 Spausdinti

Prezidentė Dalia Grybauskaitė siūlo jau du dešimtmečius besitęsiantį liustracijos procesą užbaigti paviešinant visą archyvuose turimą medžiagą, susijusią su tuo, kaip KGB ir kitos sovietų specialiosios tarnybos įtraukdavo Lietuvos gyventojus į savo veiklą, ir paaiškinti ją gyventojams.
 
Žiūrėkite reportažą. Tokį liustracijos užbaigimo būdą valstybės vadovė trečiadienį, 2010 m. vasario 24 dieną, aptarė su Seimo Nacionalinio saugumo ir gynimo komiteto (NSGK) nariais.
 
Kaip po susitikimo teigė prezidentės atstovas spaudai Linas Balsys, D. Grybauskaitė siūlo viešinti archyvo dokumentus. Jeigu tame dokumente yra asmens pavardė, ji taip pat būtų paviešinta.
 
Kartu valstybės vadovė siūlo masiškai šviesti gyventojus apie KGB ir specialiųjų tarnybų veiklą ir jų padarytą žalą. Siūloma gyventojams teikti kvalifikuotą išaiškinimo pagalbą.
 
„Kad tiems žmonėms, kurie mato dokumentą iš archyvų, būtų padedama suprasti, ką šis dokumentas reiškia, o kokią įtaką jis galėjo turėti to žmogaus veiklai arba jo likimui, ar jis galėjo po to būti užverbuotas ir tapti agentu, ar ne“, – sakė L. Balsys.
 
V. Balkūno nuotr.
 
www.lrytas.lt
 
Nuotraukoje: Kartu valstybės vadovė siūlo masiškai šviesti gyventojus apie KGB ir specialiųjų tarnybų veiklą ir jų padarytą žalą. Siūloma gyventojams teikti kvalifikuotą išaiškinimo pagalbą

Sena VorutaSusiję straipsniai

Comments are closed.

Lankomumas


Hey.lt - Interneto reitingai, lankomumo statistika, lankytoju skaitliukai

Archyvas

Rubrikos

Sekite mus per Facebook!

RSS srautas

Vorutos RSS srautas

Svetainės medis

Svetainės struktūra