D. Grybauskaitė: nereikia aukotis dėl valstybės – reikia ją mylėti ir kurti

Autorius: Data: 2010-01-10, 07:33 Spausdinti

„Mūsų žmonių kūrybiškumas, gebėjimas susitelkti sunkumų akivaizdoje, ryžtas įveikti sunkiausias kliūtis ir tikėjimas valstybės ateitimi – yra tos vertybės, kurias mums paliko Mindaugas ir kuriomis visuomet didžiavomės ir didžiuosimės“, – sakė LR Prezidentė Dalia Grybauskaitė iškilmingoje Vėliavų pakėlimo ceremonijoje, 2010 m. liepos 6 dieną, skirtoje Lietuvos valstybės – karaliaus Mindaugo karūnavimo dienai paminėti.
 
„Daugiau negu prieš septynis šimtmečius Lietuva tapo suvienyta ir karūnuota. Tai buvo ryžtingas Mindaugo sutelktų baltų genčių žingsnis. Ano meto tarptautinėje diplomatijoje. Tai sutvirtino Lietuvą, saugojo ją nuo priešų, kurie nuo to laiko buvo priversti su mumis kalbėtis ne tik karo, bet ir diplomatijos kalba. Ypač svarbu, kad karaliaus Mindaugo sukurta valstybė, nors ir aižoma tarpusavio kivirčų, išliko ir tvirtėjo“, – priminė valstybės istorijos pradžią šalies vadovė.
 
Prezidentė pabrėžė, kad valstybingumo stiprinimas ne mažiau reikšmingas ir šiandien. „Todėl mums tokia svarbi ši Valstybės pradžios diena. Tačiau dar svarbiau, ant kokių pamatų pastatyta valstybė – jėgos, baimės ir neapykantos, ar – meilės, vienybės, tolerancijos bei savitarpio supratimo ir paramos. Tai itin aktualu šiomis dienomis, kai susvyravęs žmonių pasitikėjimas savo valstybe ir jos institucijomis, jos globa ir apsauga kiekvienam žmogui“, – pažymėjo D. Grybauskaitė.
 
Pasak šalies vadovės, nereikia aukotis dėl valstybės – reikia ją mylėti ir kurti.
 
„Valstybingumą tvirtiname kasdieną, jis nėra baigtinis procesas. Reikia konkrečių darbų, o ne šnekų, nuo kurių jau pavargome. Tikiu jumis ir mūsų jaunąja karta, kuri jau gimė ir užaugo laisvoje šalyje ir kuriai atviras visas pasaulis. Sava, nepriklausoma ir puoselėjama valstybė teikia neribotų galimybių. Valstybės dienos proga linkiu, kad netektų kartoti istorijos ir dar kartą kurti valstybės. Esu tikra, jog mūsų žmonių gebėjimas susitelkti sunkumų akivaizdoje, ryžtas įveikti sunkiausias kliūtis ir tikėjimas valstybės ateitimi yra tos karališkos vertybės, kurias mums paliko Mindaugas ir kuriomis visada didžiavomės“, – pabrėžė šalies vadovė.
 
„Saugi ir tvirta valstybė – saugūs ir tvirti mes“, – sakė Prezidentė D. Grybauskaitė.
 
Tradiciškai Valstybės dienos proga susirinkusiems S. Daukanto aikštėje skiriamą Lietuvos kariuomenės orkestro parodomąją programą stebėjo buvęs Prezidentas Valdas Adamkus su žmona Alma, Seimo Pirmininkė Irena Degutienė, Premjeras Andrius Kubilius, Europos Parlamento narys prof. Vytautas Landsbergis, užsienio diplomatai, gausiai susirinkę vilniečiai ir sostinės svečiai.
 
Vėliavos pakėlimo ceremoniją užbaigė trys iš XVIII a. patrankos nuaidėjusios salvės: už karalių Mindaugą, Lietuvos valstybę ir Žalgirio mūšio 600-ąsias metines.  
 
BFL nuotr.
 
www.lrt.lt
 
Nuotraukoje: LR Prezidentė D. Grybauskaitė pabrėžė, kad valstybingumo stiprinimas ne mažiau reikšmingas ir šiandien

Sena VorutaSusiję straipsniai

Comments are closed.

Lankomumas


Hey.lt - Interneto reitingai, lankomumo statistika, lankytoju skaitliukai

Archyvas

Rubrikos

Sekite mus per Facebook!

RSS srautas

Vorutos RSS srautas

Svetainės medis

Svetainės struktūra