D. Grybauskaitė: nauja Vyriausybė gali neišlaikyti visos kadencijos

Autorius: Data: 2012-12-31 , 11:14 Spausdinti

Prezidentė Dalia Grybauskaitė sako, kad ekonomikos augimas padidina riziką, jog nauja centro-kairiųjų Vyriausybė gali žlugti nesibaigus kadencijai.

Pirmadienį (2012-12-31) paskelbtame interviu šalies vadovė teigė, kad buvusi Andriaus Kubiliaus Vyriausybė atėjo sunkiu krizės laikotarpiu ir buvo aišku, kad opozicija tuo metu nebuvo linkusi prisiimti atsakomybės.

Konkurentų nebuvo, tad prognozuoti buvo lengviau nei dabar, kai ekonomika, nors ir lėtai, auga. Todėl, manau, dabar daugiau rizikos, kad nauja Vyriausybė gali neišlaikyti visos kadencijos“, – savaitraščiui „Veidas“ sakė D. Grybauskaitė.

Komentuodama Darbo partijos (DP) įtraukimą į Vyriausybę nepaisant jos prieštaravimų, prezidentė teigė, kad visą atsakomybę prisiėmė socialdemokratai, kurių lyderis Algirdas Butkevičius tapo ministru pirmininku.

Taip, Vyriausybėje yra Darbo partijos atstovų, bet tai ne šios partijos aktyvistai, dalis jų – iš akademinės visuomenės. Man ir premjerui teko būti filtru, kad į Vyriausybę patektų mažiau politiškai angažuoti, profesionalus žmonės, ir pavyko to pasiekti“, – sakė prezidentė.

D. Grybauskaitė kalbėjo, kad po Seimo rinkimų pasisakydama už valdančiąją daugumą be Darbo partijos, ji viena prisiėmė smūgį, parodydama moralinę ir politinę poziciją.

Teko prisiimti smūgį vienai, bet nė kiek dėl to nesigailiu, nes tai buvo mano moralinė ir politinė pozicija, kurią vėl pakartočiau, jei tokia situacija kartotųsi. Sugebėjome išvengti teisiamųjų Seimo pirmininko pozicijoje, sugebėjome Konstituciniame Teisme įrodyti, kad balsų pirkimas yra netoleruotinas ir tai yra nusikaltimas. Pavyko išryškinti ir parodyti žmonėms situaciją ir imti valyti valstybės politinę sistemą nuo tokio užterštumo“, – sakė prezidentė.

Po Seimo rinkimų antrojo turo prezidentė buvo pareiškusi, kad Vyriausybės formavime negali dalyvauti Darbo partija, tačiau socialdemokratams neatsitraukus ji patvirtino Ministrų kabinetą, kurioje yra ir „darbiečių“ ministrai.

Darbo partija ir jos lyderis Viktoras Uspaskichas yra kaltinami vadinamojoje „juodosios buhalterijos“ byloje. Prokurorų teigimu, nuo 2004 iki 2006 metų buvo organizuotas apgaulingas partijos buhalterinės apskaitos tvarkymas ir nebuvo apskaityta daugiau nei 25 mln. litų pajamų.

V. Uspaskichas kaltę neigia ir bylą vadina politine. Seimui panaikinus byloje teisiamų trijų parlamentarų neliečiamybę, kitas teismo posėdis numatytas 2013 m. sausio 10 dieną.

K. Čachovskio nuotr.

www.delfi.lt

Prezidentė Dalia Grybauskaitė , , , , , , ,Comments are closed.

Susiję straipsniai

Lankomumas


Hey.lt - Interneto reitingai, lankomumo statistika, lankytoju skaitliukai

Archyvas

Rubrikos

Sekite mus per Facebook!

RSS srautas

Vorutos RSS srautas

Svetainės medis

Svetainės struktūra