D. Grybauskaitė: minimalią algą galima kelti iki 900 Lt

Autorius: Data: 2012-04-26 , 16:24 Spausdinti

Šarūnas ČERNIAUSKAS

Prezidentė Dalia Grybauskaitė teigia, jog yra visos galimybės minimalią mėnesio algą (MMA) kelti šimtu litų, iki 900 Lt. Tokią poziciją šalies vadovė išsakė, 2012 m balandžio 26 d., po apsilankymo technologijų kompanijoje „Ekspla“.

D. Grybauskaitės teigimu, prielaidas MMA didinimui sudaro nuoseklus šalies ekonomikos augimas, ir valstybė gali minimalią algą didinti ne 50, o 100 Lt.

„Nuo pat šių metų pradžios esu sakiusi, kad jau laikas pradėti kalbėti apie minimalios algos didinimą, nes Lietuvos ekonomika jau auga antrus metus iš eilės. Taigi kalbėti, kad dar jaučiame labai didžiulius krizės padarinius, turbūt būtų gal kiek ir pernelyg aštru. (…) Tai reikia daryti. Ir, mano manymu, visiškai būtų tikslinga daryti ir 100 Lt padidinimą“, – kalbėjo prezidentė.

Paprašyta pakomentuoti premjero Andriaus Kubiliaus užuominas, esą MMA didinti iki 900 Lt būtų galima su sąlyga, kad profsąjungos sutiks su didesniu darbo santykių liberalizavimu, D. Grybauskaitė teigė tokios pozicijos nepalaikanti. Esą dabartinė valdžia darbo santykiams liberalizuoti turėjo jau pusketvirtų metų laiko.

„Manyčiau, kad kai kurie dalykai ne visai tiesiogiai susiję. Na, o liberalizuoti verslo sąlygas, ypač krizės metu, ši Vyriausybė turėjo laiko trejus su puse metų“, – konstatavo šalies vadovė.

Šarūno Mažeikos nuotr.

www.delfi.lt

Nuotraukose: Prezidentės apsilankymas lazerio gamykloje „Ekspla“

Prezidentė Dalia Grybauskaitė , , , , , ,Comments are closed.

Susiję straipsniai

Lankomumas


Hey.lt - Interneto reitingai, lankomumo statistika, lankytoju skaitliukai

Archyvas

Rubrikos

Sekite mus per Facebook!

RSS srautas

Vorutos RSS srautas

Svetainės medis

Svetainės struktūra