D. Grybauskaitė jau nurašė konservatorių vadovaujamą Vyriausybę?

Autorius: Data: 2012-06-05 , 10:25 Spausdinti

Prezidentė Dalia Grybauskaitė greičiausiai jau nurašė kadenciją baigiančią konservatorių vadovaujamą Vyriausybę. Tokių ženklų – ne vienas, rašo „Lietuvos rytas“.

Vertindamas šalies vadovės interviu „Veidui“ politologas Vytautas Dumbliauskas pastebėjo, kad šįkart prezidentė ypač smarkiai rėžė Vyriausybei, nors, kita vertus, su jos kritika sunku nesutikti.

„Prezidentė šį kartą ypač smarkiai rėžė Vyriausybei – esą nors ji ir sėkmingai atlaikė sunkmetį, taip ir neatliko jokių reformų, – dienraščiui komentavo politologas. – Manau, politine prasme tokie žodžiai reiškia tai, jog D. Grybauskaitė šią Vyriausybę lydi į užtarnautą poilsį ir nurašo. Juk žinote, kaip elgiamasi su nuvarytais arkliais? Kita vertus, su tokiu prezidentės vertinimu neįmanoma nesutikti, nes jis tiesiog atitinka tikrovę. Ši Vyriausybė iš tiesų žadėjo itin daug reformų, tačiau daugumos pažadų taip ir neįvykdė.“

Kita vertus, V. Dumbliauską nustebino prezidentės mintis, kad naują valdančiąją koaliciją gali sudaryti 4-5 partijos.

Tiesą sakant, tokia prezidentės prognozė mane kiek stebina. Aš manau, tik tiek partijų apskritai peržengs kito Seimo slenkstį. Negi jos visos bus valdančiojoje daugumoje? Gal tai iš tiesų ir būtų vaivorykštė? Nors greičiausiai trys pagrindinės opozicinės partijos – socialdemokratai, „darbiečiai” ir „tvarkiečiai“ – vis dėlto turės pakankamai balsų, kad suformuotų valdančiąją koaliciją be niekieno pagalbos. Žinoma, viskas priklausys nuo to, kaip šios jėgos sutars tarpusavyje. O prezidentė šioje situacijoje neturės didelės manevro ir iniciatyvos laisvės,“ – sakė jis.

Šarūno Mažeikos nuotr.

www.delfi.lt

Prezidentė Dalia Grybauskaitė , , , ,Comments are closed.

Susiję straipsniai

Lankomumas


Hey.lt - Interneto reitingai, lankomumo statistika, lankytoju skaitliukai

Archyvas

Rubrikos

Sekite mus per Facebook!

RSS srautas

Vorutos RSS srautas

Svetainės medis

Svetainės struktūra