D. Grybauskaitė ES susitikime dėl Rytų kaimynų pasigenda Baltarusijos

Autorius: Data: 2011-09-30 , 12:47 Spausdinti

Lietuvos prezidentė Dalia Grybauskaitė penktadienį, 2011 m. rugsėjo 30 d., kritiškai įvertino situaciją, kad Europos Sąjungos (ES) aukšto lygio susitikime dėl bendradarbiavimo su kaimyninėmis šalimis Rytuose neatstovaujama Baltarusija.

Varšuvoje viešinti prezidentė interviu telefonu sakė, kad Baltarusijos delegacija Lenkijos surengtame susitikime nedalyvauja, nes kvietimas buvo išsiųstas tik užsienio reikalų ministrui.

„Visos atstovaujamos, išskyrus Baltarusiją. Vertinu nelabai gerai. Manau, kad dialogas būtinas ir su sudėtingomis kaimynėmis, kitaip tikrai neišspręsime tų klausimų“, – BNS sakė prezidentė.

„Pirmajame Rytų partnerystės susitikime Baltarusija buvo atstovaujama premjero lygyje. Manau, kad tik akis į akį keldami griežtus reikalavimus kitoms šalims galime kažką pasiekti, o demaršai nepasitarnaus nei dialogui, nei problemų sprendimui“, – kalbėjo D. Grybauskaitė.

Pasak jos, susitikime ES ketina „gana griežtai pasmerkti ir dar kartą priminti Baltarusijos vadovybei dėl politinių kalinių ir žmogaus teisių“.

www.delfi.lt

Prezidentė Dalia Grybauskaitė , , , , ,Comments are closed.

Susiję straipsniai

Lankomumas


Hey.lt - Interneto reitingai, lankomumo statistika, lankytoju skaitliukai

Archyvas

Rubrikos

Sekite mus per Facebook!

RSS srautas

Vorutos RSS srautas

Svetainės medis

Svetainės struktūra