D. Grybauskaitė: CŽV kalėjimo istorijos tyrime Lietuva padarė viską, o įstrigo dėl JAV

Autorius: Data: 2012-04-26 , 14:16 Spausdinti

Šarūnas ČERNIAUSKAS

Prezidentė Dalia Grybauskaitė mano, kad vadinamojo CŽV kalėjimo tyrime Lietuva iš politinės pusės padarė viską, ką galėjo, o prokurorų tyrimas įstrigo dėl per mažo amerikiečių geranoriškumo.

Taip šalies vadovė komentavo Europos Parlamento delegacijos, Lietuvoje viešinčios dėl CŽV kalėjimo istorijos, apsilankymą prezidentūroje.

„Kiek žinau, buvo keliami klausimai, ar politinis procesas buvo iki galo atliktas. Tai, be jokios abejonės, vertinu, kad Lietuva – iš tiesų viena iš labiausiai atvirų valstybių, kurios politiškai padarė viską, ką galėjo“, – ketvirtadienį, 2012 m. balandžio 26 d., žurnalistams sakė D. Grybauskaitė.

Pasak jos, Lietuvai europarlamentarai didelių priekaištų neturėtų turėti.

„Na, o teisinis tyrimas, be jokios abejonės, užstrigo dėl to, kad papildoma informacija mūsų nepasiekė iš Jungtinių Valstijų. Taigi, politinio proceso prasme, aš vertinu, kad Lietuva padarė, ką galėjo. O teisine prasme, be jokios abejonės, tyrimas neatliktas iki galo“, – sakė D. Grybauskaitė.

Manau, kad Lietuva bus įvertinta gana pozityviai. Todėl, kad mes buvome viena iš valstybių, kuri išdrįso atvirai kalbėti apie savo pačios bėdas. Ir tai bus įvertinta“, – pridūrė prezidentė.

DELFI primena, kad trečiadienį, balandžio 25-ąją, europarlamentarai dėl CŽV kalėjimo istorijos lankėsi Generalinėje prokuratūroje. Po šio susitikimo, generalinio prokuroro pavaduotojas Darius Raulušaitis teigė, jog jokios reikšmingos informacijos, kuri galėtų leisti atnaujinti ikiteisminį tyrimą, prokurorai neturi.

Šarūno Mažeikos nuotr.

www.delfi.lt

Prezidentė Dalia Grybauskaitė , , , , , ,Comments are closed.

Susiję straipsniai

Lankomumas


Hey.lt - Interneto reitingai, lankomumo statistika, lankytoju skaitliukai

Archyvas

Rubrikos

Sekite mus per Facebook!

RSS srautas

Vorutos RSS srautas

Svetainės medis

Svetainės struktūra