D. Grybauskaitė apie Lietuvą ir Lenkiją: kai kuriuose santykiuose geriau daryti pauzę nei bandyti taisyti, kas nepataisoma

Autorius: Data: 2012-06-04 , 11:43 Spausdinti

Kai kuriuose santykiuose geriau daryti pauzę nei bandyti taisyti, kas nepataisoma, apie Lietuvos ir Lenkijos santykius sako prezidentė Dalia Grybauskaitė.

Interviu savaitraščiui „Veidas“ atsakydama į klausimą dėl kritikos, esą jos užsienio politika – neaiškios krypties, o santykiai su lenkais ir kai kuriais kitais kaimynais blogėja, D. Grybauskaitė teigė, kad kryptis yra aiški ir viena – „Lietuvos žmonių ir valstybės interesai“.

Lietuva privalo gebėti būti išmintinga, prisitaikyti prie tos objektyvios geopolitinės aplinkos, kuri yra aplink ją ir visame pasaulyje, mėginti joje apginti savo interesus. Per šiuos trejus metus geopolitinė situacija aplink Lietuvą keitėsi, todėl kito ir užsienio politika, stengdamasi prie jos prisitaikyti. Todėl ir sakau, kad geriau kai kuriuose santykiuose daryti tam tikrą pauzę nei bandyti taisyti, kas šiuo metu nepataisoma“, – kalbėjo šalies vadovė.

Klausiama, ar kontroversiški pasisakymai po NATO viršūnių susitikimo Čikagoje (2012 m. gegužės 20-21 d.), vienas iš jų ir dėl santykių su lenkais, esanti naudingiausia bendravimo su kaimynais forma, D. Grybauskaitė tvirtino minėtą pokalbį buvus neformalų.

„Buvau susitikusi su pusšimčiu JAV lietuvių bendruomenės pagrindinių organizacijų atstovų. Sutarėme kalbėti atvirai, nuoširdžiai, paprastai. Tai buvo neformali diskusija, pasikeitimas nuomonėmis, o ne oficialios pozicijos išsakymas ar interviu“, – sakė prezidentė.

Čikagoje viešėjusi D. Grybauskaitė, susitikusi su Amerikos lietuviais Lemonte netoli Čikagos, griežtai sukritikavo Lenkijos politiką, sakydama, kad Varšuva draugu pasirinko Rusiją, o Lietuva paversta atpirkimo ožiu.

„Susidūrėme su labai sudėtinga situacija viešojoje erdvėje. Nežinau, bet dėl kažkokių priežasčių kai kurie Lenkijos politikai nusprendė, kad artimiausiu metu geriau būtų, kad Rusija būtų draugas, o visos smulkesnės šalys, ne tokios svarbios ir laikinai galėtų tapti atpirkimo ožiais. Atrodo, kad tokia rolė mums ir suteikta“, – per susitikimą Lemonte sakė šalies vadovė.

Šarūno Mažeikos nuotr.

www.delfi.lt

Lietuva - Lenkija , , , , , , , ,Comments are closed.

Susiję straipsniai

Lankomumas


Hey.lt - Interneto reitingai, lankomumo statistika, lankytoju skaitliukai

Archyvas

Rubrikos

Sekite mus per Facebook!

RSS srautas

Vorutos RSS srautas

Svetainės medis

Svetainės struktūra