D. Grybauskaitė – Metų žmogus

Autorius: Data: 2011-12-31 , 10:39 Spausdinti

Metų žmogumi išrinkta prezidentė Dalia Grybauskaitė.

Per devyniolika pastarųjų metų šį titulą yra pelnę tik Lietuvos vadovai. Metų žmogaus rinkimus D. Grybauskaitė laimi jau trečius metus iš eilės, šeštadienį, 2011 m. gruodžio 31 d., paskelbė „Lietuvos rytas“.

Prezidentę kaip favoritę dažniau nurodė moterys, vyresni nei 50 metų žmonės, kaimo gyventojai. Tiesa, pernai ir užpernai už ją balsavo didesnė dalis šalies gyventojų.

Pasak „Lietuvos ryto“, šį kartą žmonės labai įvertino ir kadenciją baigusį prezidentą Valdą Adamkų, kuris išleido daug šurmulio sukėlusią atsiminimų knygą. Pernai šis politikas buvo surinkęs tik 1,9 proc. apklausos dalyvių balsų, o šiemet net 8 procentus.

V. Adamkus lieka Metų žmogaus rinkimų rekordininkas. Jis šį titulą yra pelnęs septynis kartus. Vienu mažiau – šviesaus atminimo buvęs šalies vadovas Algirdas Mykolas Brazauskas.

Šįmet šalyje vykusį Europos krepšinio čempionatą dauguma gyventojų įvertino kaip Metų įvykį. Šias varžybas daugelis apklausos dalyvių laiko netgi svarbesniu įvykiu nei banko „Snoras“ nacionalizavimą ir bankrotą.

Pasaulio Metų žmogumi Lietuvos gyventojai jau ketvirtą kartą iš eilės išrinko JAV prezidentą Baracką Obamą. Pragaištingas žemės drebėjimas ir cunamis Japonijoje bei avarija Fukušimos atominėje elektrinėje buvo įvardyti kaip svarbiausias pasaulio metų įvykis.

Apklausą, per kurią išrinkti įsimintiniausi žmonės ir įvykiai, lapkričio 18–25 dienomis atliko bendra Lietuvos ir Didžiosios Britanijos rinkos ir viešosios nuomonės tyrimų kompanija „Baltijos tyrimai“.

Jau devynioliktą kartą atlikta apklausa – bendras „Lietuvos ryto“ ir „Baltijos tyrimų“ projektas

APF/Scanpix nuotr.

www.delfi.lt

Prezidentė Dalia Grybauskaitė , , , , , , , , ,Comments are closed.

Susiję straipsniai

Lankomumas


Hey.lt - Interneto reitingai, lankomumo statistika, lankytoju skaitliukai

Archyvas

Rubrikos

Sekite mus per Facebook!

RSS srautas

Vorutos RSS srautas

Svetainės medis

Svetainės struktūra