Comenius projektas Šakių rajono Griškabūdžio gimnazijoje

Autorius: Data: 2013-04-24 , 16:08 Spausdinti

Griškabūdžio gimnazijos biologijos mokytoja, projekto koordinatorė Neringa STRAVINSKIENĖ

Šakių rajono Griškabūdžio gimnazija įsiliejo į Comenius mokyklų gretas. Mūsų gimnazijos bendruomenei tai nauja patirtis ir nauji iššūkiai. Šiuo metu gimnazija dalyvauja tarptautiniame Comenius daugiašalių partnerysčių projekte „Human beings in the nature“, kuris prasidėjo 2012 metų rugpjūtį ir tęsis iki 2014 metų liepos 1 dienos.

Projekte dalyvauja Ispanijos, Olandijos, Vokietijos ir Lietuvos mokyklų mokytojai ir moksleiviai.

Projekto tikslai – pristatyti šalims partnerėms savo regiono saugomas gamtines teritorijas, ištirti jose leidžiamą veiklą, įstatymus ir palyginti saugomų teritorijų veiklą Lietuvoje ir partnerių šalyse.

2012 metų spalį Ispanijoje Naval Moral de La Mata mieste susitiko projekto koordinatoriai iš keturių šalių. Iš Griškabūdžio gimnazijos į šią kelionę vyko projekto koordinatorės biologijos mokytoja Neringa Stravinskienė ir anglų kalbos mokytoja Jurgita Bernotienė. Keturių šalių mokytojai susipažino su projekto partneriais ir suplanavo dvejus metus truksiančio tarptautinio projekto veiklas bei darbus, pasiskirstė sritis, už kurias bus atsakinga kiekviena šalis, aptarė galimus sunkumus bei numatė galutinius projekto rezultatus.

Antrajame susitikime 2013 metų sausio 12-19 dienomis gimnazijos mokytojos ir keturi 8-9 klasių moksleiviai lankėsi Vokietijoje, Štadhageno (Stadthagen) mieste esančioje Wilhelm-Busch gimnazijoje. Vokietijoje lietuviai, kaip ir jų partneriai iš Ispanijos ir Olandijos, praleido visą savaitę.

Vizito metu moksleiviai bendraamžiams pristatė savo šalis, dalyvavo grupinėse veiklose, išrinko oficialų projekto logotipą (džiugu, kad geriausiu pripažintas mūsų gimnazijos aštuntokės Agnės Legotaitės sukurtas logotipas), apsilankė ornitologijos stotyje „Ökologische Station Steinhuder Meer“ ir Harz nacionaliniame parke. Dalyviai suplanavo tolimesnes projekto veiklas, kurias visų šalių mokytojai turėjo atlikti kartu su savo mokiniais iki kito susitikimo balandžio mėnesį Olandijoje. Mūsų gimnazistus šiltai priėmė vokiečių šeimos ir nuoširdžiai jais rūpinosi visą savaitę.

Sugrįžę namo gimnazistai gimnazijos bendruomenei pristatė savo vizitą, džiaugėsi ir dalinosi patirtais išgyvenimais ir įspūdžiais. Projektas gimnazijoje buvo integruotas į Žemės dienos renginius, mokiniai dalyvavo viktorinoje, atkreipė dėmesį į saugomų teritorijų reikšmę ir svarbą šiuolaikiniame pasaulyje.

Balandžio 13-20 dienomis trys gimnazijos mokytojos ir keturi moksleiviai dalyvavo trečiajame projekto susitikime Šiaurės Olandijoje, Wieringerwerf mieste. Susitikimo metu moksleiviai iš Ispanijos, Olandijos, Vokietijos ir Lietuvos pristatė savo regiono saugomas gamtines teritorijas. Mūsų gimnazistai pristatė Viešvilės gamtinį rezervatą, supažindino su jo veikla, reikšme, apibūdino jo florą ir fauną, dirvožemį, klimatą, supažindino partnerius su darbais, atliekamais šioje saugomoje teritorijoje.

Viešėdami Olandijoje projekto dalyviai biologijos pamokose atliko praktikos darbus. Taip pat aplankė Šiaurės jūros pakrantę, Zwanenwater paukščių saugojimo vietą ‘De Hoge Veluwe’ nacionaliniame parke , gido lydimi, nuvažiavo dviračiais 15 kilometrų, sustodami įžymesnėse parko vietose. Įspūdingoje išvykoje laivu stebėjo krevečių žvejybą.

Nė vieno abejingo nepaliko ir nuostabus Amsterdamo miestas. Mokiniai ir mokytojai su miestu susipažino plaukiodami garsiaisiais Amsterdamo kanalais. Moksleiviai gyveno olandų šeimose ir kiekvieną rytą į mokyklą atvykdavo dviračiais kartu su olandų vaikais. Mokytojai susipažino su Olandijos švietimo sistema ir tobulino užsienio kalbos žinias.

Baigiantis pirmiesiems projekto metams, dalyviai įsivertino pirmojo etapo veiklą. Atsakydami į klausimyne pateiktus klausimus, jie aptarė stipriąsias ir silpnąsias projekto puses, numatė galimus nesklandumus, planavo tolimesnius darbus.

Olandijos susitikime dalyvavę Comenius projekto mokytojai ir mokiniai atsisveikino žinodami, kad lapkričio mėnesį vėl susitiks Lietuvoje, Griškabūdžio gimnazijoje.

Šiuo metu gimnazijos bendruomenė ruošiasi pristatyti atliktus darbus Griškabūdžio bendruomenei.

Dalyvavimas projekte reikšmingas ir mokytojams, ir mokiniams, ir mokyklai. Įvairiapusė veikla projekto metu skatina domėtis kitų šalių kultūromis, plečia akiratį, lavina užsienio kalbų žinias.

Pristatydami savo kraštą, jaučiamės pasaulio piliečiai ir didžiuojamės savo šalimi.

Veikla yra finansuota iš Mokymosi visą gyvenimą programos, kurią Lietuvos Respublikoje administruoja Švietimo mainų paramos fondas. Šis pranešimas atspindi tik autoriaus, bet ne Švietimo mainų paramos fondo, Europos Komisijos ar jos institucijų požiūrį, todėl Europos Komisija neatsako už medžiagos turinį bei už galimą informacijos naudojimą.

Uncategorized , , , ,Komentarai

traffix.lt

Susiję straipsniai

Lankomumas


Hey.lt - Interneto reitingai, lankomumo statistika, lankytoju skaitliukai

Archyvas

Rubrikos

Sekite mus per Facebook!

RSS srautas

Vorutos RSS srautas

Svetainės medis

Svetainės struktūra