Comenius projektas Maišiagalos LDK Algirdo vidurinėje mokykloje

Autorius: Data: 2010-01-10, 07:33 Spausdinti

Šie mokslo metai mūsų mokyklai prasidėjo ypač džiugiai – finansuotas tarptautinis daugiašalis Comenius projektas „Knowing European Culture through National Cultures“ (Europos kultūros pažinimas per savąją kultūrą).
 
Projekte dalyvaujame kartu su Slovakija, Latvija, Ispanija ir Turkija. Pagrindinis projekto tikslas yra atskleisti šalių partnerių kultūras, apžvelgti jų skirtumus ir panašumus. Viso projekto metu (2010–2012) su trečiokais, penktokais, šeštokais, aštuntokais ir su projekto vykdymo grupe sukursime bendrą CD/DVD su kiekvienos mokyklos, regiono, šalies pristatymu, lankstinuką kalendorių apie kiekvienos šalies/regiono kultūrą, taip pat iliustruotą europietiškų pasakojimų daugiakalbę knygą bei bendrą projekto partnerių liaudiškų dainų kompaktinę plokštelę.
 
Rugsėjo pabaigoje įvyko pirmasis susitikimas projektą koordinuojančioje Slovakijoje, „Základná škola s materskou školou F. J. Fugu Vinné“ mokykloje. Susirinkę mokyklų vadovai bei projekto koordinatoriai aptarėme darbo planą, pasidalijome užduotimis, suplanavome tolimesnę veiklą bei pristatėme pirmuosius darbus – sukurtus trumpus filmukus apie savo mokyklą, regioną ir šalį.
 
Viešėdami Vinnè miestelyje buvome šiltai sutikti ne vien visos mokyklos, bet ir miestelio bendruomenės kartu su meru, švietimo darbuotojais, kunigais. Susitikimo pabaigoje visi kaip susitarę atviravome, kad visą laiką jautėmės kaip namuose.
 
Akivaizdžius kultūrų, gamtos skirtumus pamatėme Žironoje (Ispanija). Ispaniška saulė spalio pabaigoje tikrai nelepino, bet kvapą gniaužiantys tolumoje stūksantys kalnai, miestelio architektūra, žmonės sužavėjo visus. Tačiau labiausiai nustebinti ir sujaudinti likome mokinių gabumais, nes buvome sutikti giedant visų šalių nacionalinius himnus. 5–6 klasių mokinių pasirodymams neliko nė vieno abejingo.
 
Viešėdami mokykloje „CEIP Pla de Girona“ ruošėmės tolimesnei projekto veiklai. Kiekviena šalis pristatėme po vieną liaudišką dainą, kurią mokysis šalys partnerės. Mūsų pasirinkta daina „Pasėjau linelį“ kolegoms pasirodė sudėtinga dėl ilgųjų balsių tarties, tačiau išgirdus ispanišką ir turkišką dainas, neliko abejonių, kokios dainos bus sudėtingiausios.
 
Kovo mėnesį vyksime į Turkiją, paruošime antrą galutinį produktą – visų šalių bendrą lankstinuką kalendorių su pačiomis svarbiausiomis, reikšmingiausiomis šventėmis. Laukia intensyvus, kūrybiškas ir produktyvus darbas.
 
Balandžio mėnesį laukiame svečių savo mokykloje. Nekantraujame parodyti savo miestelį, supažindinti su turtinga istorine regiono praeitimi, pasidžiaugti naujai statoma mokykla. Jau planuojame, kokias žymias vietas parodysime Lietuvoje.
 
Esame įsitikinę, kad nauja veikla, neišmatuojama patirtis paįvairins mūsų mokyklos gyvenimą, praturtins visus dalyvaujančius neišdildomais įspūdžiais, leis pažinti kitas šalis ir jų kultūras bei pasidalinti tūkstantmete sava kultūra, o užsimezgusi draugystė nenutrūks.
 
Comenius programa yra Mokymosi visą gyvenimą programos dalis, kuri Lietuvoje administruojama Švietimų mainų paramos fondo. Projekto finansavimą remia Europos komisija. Šis pranešimas atspindi tik autoriaus požiūrį, todėl Komisija negali būti laikoma atsakinga už jame pateikiamos informacijos naudojimą.
 
Autorės nuotr.
 
Nuotraukose:
 
1. Projekto susitikimo dalyviai Košico mieste, Slovakijoje
2. Priėmimas Vinnè miestelio merijoje
 
Voruta. – 2010, gruod. 11, nr. 23 (713), p. 8.

Sena VorutaSusiję straipsniai

Comments are closed.

Lankomumas


Hey.lt - Interneto reitingai, lankomumo statistika, lankytoju skaitliukai

Archyvas

Rubrikos

Sekite mus per Facebook!

RSS srautas

Vorutos RSS srautas

Svetainės medis

Svetainės struktūra