Choro „Pro musica“ gastrolėse Šveicarijoje – koncertai Lozanos I. J. Paderevskio salėje

Autorius: Data: 2016-05-19 , 11:27 Spausdinti

Choras „Pro musica“. Roberto Vaitekūno nuotr.

Rasa GELGOTIENĖ, VU chorų vadovė

Vilniaus universiteto choras „Pro musica“ išvyksta gastrolių į Šveicariją. Gegužės 21 ir 22 d. garsioje Lozanos koncertų salėje, pavadintoje Ignaco Jano Paderevskio vardu, lietuvių kolektyvas kartu su šio miesto universiteto choru surengs du koncertus. Programoje skambės vienas gražiausių vėlyvųjų italų kompozitoriaus Gioachino Rossini kūrinių – „Mažosios iškilmingos mišios“ („La petite messe solennelle“).

Solines partijas atliks šveicarų solistai sopranas Marie-Helene Essade, mecosopranas Catherine Pillonel Bacchetta, tenoras Valerio Contaldo ir bosas Sasha Michon. Pianistai – Atena Carte ir Xavier Dami. Akordeoninkas – Denis Fedorov. Diriguos Fruzsina Szuromi.

Lozanos koncertų salė pavadinta žymaus lenkų pianisto ir valstybės veikėjo Ignaco Jano Paderevskio vardu, nes būtent jis labai prisidėjo prie jos įsteigimo. Oficialiai salei šis vardas suteiktas 1936 m. Ji garsėja puikia akustika ir talpina 493 klausytojus. Įdomu tai, kad salė įkurta Montbenono kazino, kuris niekada nebuvo lošimo namais – jame nuo pat pradžių veikė įvairios miesto bendruomenių organizacijos ir draugijos.

„Bendri universitetų chorų projektai – tai visuomet naujos pažintys su kitais muzikantais, dirigentais solistais. Jos praturtina ne tik muzikine ar plačiąja kultūrine prasme, bet neretai paskatina ir akademinį bendradarbiavimą“, – sakė „Pro musica“ meno vadovė ir vyriausioji dirigentė Rasa Gelgotienė.

Vieno gražiausių XIX a. pabaigos klasikos kūrinių, G. Rossini „Mažųjų iškilmingų mišių“, pavadinimas gan klaidinantis, jos nėra mažos – trunka apie pusantros valandos, nelabai bažnytiškos – muzika labiau primena operą, ir apskritai jos gana sudėtingos ir virtuoziškos. Jas kompozitorius parašė 1863 m. grafo Aleksio Pillet-Will užsakymu, būdamas 71 m. amžiaus, praėjus 30 m. nuo to laiko, kai buvo nusprendęs daugiau neberašyti muzikos, todėl jos dažnai vadinamos jo muzikiniu testamentu.

„Pro musica“ kasmet atlieka kelias didelės apimties chorines partitūras. Choro repertuare skambėjo G. Verdi, W.A. Mozarto, A. Dvorako, G. Faure, Ch. Gounod, K. Orffo, O. Gjelo ir kitų garsių kompozitorių opusai. Kolektyvas vykdo bendradarbiavimo projektus su Europos ir pasaulio universitetais. Bendros programos parengtos su San Fransisko (JAV), Rio de Žaneiro (Brazilija), Pueblos (Meksika), Ekstremadūros ir Valjadolido (Ispanija), Prahos (Čekija), Liuksemburgo miesto (Liuksemburgas), Jekaterinburgo (Rusija), Minsko (Baltarusija), Liepojos (Latvija) ir kitų universitetų chorais.

Lozanos universiteto choras lankėsi Lietuvoje šių metų balandį ir kartu su „Pro musica“ G. Rossini „Mažąsias iškilmingas mišias“ atliko Vilniaus universiteto gimtadieniui skirtame koncerte Vilniuje ir klasikinės muzikos festivalyje „Džiūgaukim, Aleliuja“ Marijampolėje.

 


UncategorizedKomentarai

traffix.lt

Susiję straipsniai

Lankomumas


Hey.lt - Interneto reitingai, lankomumo statistika, lankytoju skaitliukai

Archyvas

Rubrikos

Sekite mus per Facebook!

RSS srautas

Vorutos RSS srautas

Svetainės medis

Svetainės struktūra