Chodkevičių rūmuose – nemokama Valdovų rūmų projektų paroda

Autorius: Data: 2010-01-10 , 07:33 Spausdinti

Vilniaus paveikslų galerijos rūmuose (Chodkevičių rūmų ansamblyje, Didžioji g.4) atidaryta Lietuvos Didžiosios Kunigaikštystės Valdovų rūmų projektų salė. Joje nuolat veiks paroda, skirta supažindinti visuomenę su visa įmanoma informacija apie atstatomus Valdovų rūmus.
Parodoje pateikti atkuriamų Valdovų rūmų projektiniai brėžiniai, kompiuterinės rekonstrukcijos vizuali medžiaga, pastatų maketai, schemos, ikonografinė medžiaga, archeologiniai radiniai iš Vilniaus Žemutinės pilies teritorijos, įvairių pasaulio šalių istorikų kūriniai apie to meto Europos šalių valdovus bei jų rūmus. Galima rasti vokiečių, lenkų bei kitų šalių istorikų knygų.
Lietuvos Valdovų rūmai – didžiausias Lietuvos tūkstantmečio programos darbas, todėl siekiama, kad jį nuolat stebėtų ir koreguotų ne tik specialistai, bet ir visi Lietuvos žmonės. Tad nuolat veikiančioje Valdovų rūmų projektų salėje bet kuris mūsų šalies praeitimi besidomintis žmogus – ne tik vilniečiai ir sostinės svečiai – galės nuodugniai viską apžiūrėti, susipažinti su projektais, pareikšti apie juos savo nuomonę bei aptarti informaciją su salėje dirbančiais istorikais konsultantais.
Salėje veiks ir videoterminalas, kad būtų galima stebėti ir tuos Valdovų rūmų atkuriamuosius darbus, kurių neįmanoma apžiūrėti įprastu būdu. Pristatomą videomedžiagą komentuos specialistai, kurie galės paaiškinti, kodėl atliekami vieni arba kiti darbai, pateiks kuriamus planus.
Lietuvos Didžiosios Kunigaikštystės Valdovų rūmų projektų salėje pateikiamos ne tik naujausios žinios apie patį statinį (jos bus nuolat papildomos informacija, jei bus rasta naujų duomenų), seniau ir dabar atliktus archeologinius kasinėjimus, rastas archeologines vertybes, atliktus tyrinėjimus. Projektų salės darbuotojai pasirengę perduoti bet kurio žmogaus, ne tik visuomenės veikėjų arba istorikų siūlymus rūmų atkūrėjams.
Salėje bus kaupiama bei pristatoma skelbta spaudoje, vaizdo ir elektroninė informacija apie to paties laikotarpio karališkuosius kitų šalių rūmus, jų atkūrimo bei restauravimo darbus, šiuo metu užsienio šalių didikų rūmuose veikiančių institucijų istorinio bei kultūrinio švietimo programas.
Salėje numatoma rengti specialistų konsultacijas, pokalbius apie atstatymą, seminarus, poleminius pokalbius, specialių tarybų bei komisijų posėdžius, skaityti paskaitas.
Lietuvos Didžiosios Kunigaikštystės Valdovų rūmų projektų salė laukia lankytojų pirmadieniais, trečiadieniais ir penktadieniais nuo 10 iki 16 valandos.
Parodą galima apžiūrėti nemokamai.
Telefonas pasiteirauti Vilniuje 212 42 58.
 Lietuvos dailės muziejaus archyvo nuotr. Joje:
Projektų salėje eksponuojamas Valdovų rūmų maketas padeda įsivaizduoti, kokie didingi rūmai stovėjo sostinės centre

Sena VorutaComments are closed.

Susiję straipsniai

Lankomumas


Hey.lt - Interneto reitingai, lankomumo statistika, lankytoju skaitliukai

Archyvas

Rubrikos

Sekite mus per Facebook!

RSS srautas

Vorutos RSS srautas

Svetainės medis

Svetainės struktūra