Čepkelių rezervate aptikta Lietuvoje nauja grybų rūšis

Autorius: Data: 2012-05-31 , 15:54 Spausdinti

Dar 2009 metais, ankstyvą pavasarį, Čepkelių vyriausioji specialistė – ekologė dr. Onutė Grigaitė aptiko grybą, kurį vėliau prof. Ernestas Kutorga apibūdino, kaip Pseudoplectania sphagnophila (Pers.) Kreisel. Lietuviškai grybas galėtų vadintis kimininis juodaausis. Lietuvoje jis rastas pirmą kartą. Europoje šis grybas aptiktas tik keliose šalyse ir visur jis yra labai retas. Auga pelkėse ant kiminų.

Reikėjo pakartotinio atradimo patvirtinimui. Šį pavasarį, po bendrų mokslininkių trijų dienų pastangų, grybininkei dr. Redai Iršėnaitei pavyko pirmajai aptikti slapuką. Vėliau dr. O. Grigaitė jų rado jau apie dvidešimt. Šio grybo funkcija dar neištirta, bet be abejonės ji svarbi ir niekuo nepakeičiama, kaip ir visų kitų organizmų. Tikimės, kad mokslininkai, ištyrę naują radinį, pateiks daugiau žinių apie šio grybo funkciją pelkių ekosistemoje.

Labai, prašome suradus nepažįstamą grybą ar kokį kitą augalą jo nerauti, neskinti. Geriau išsaugokime įspūdžius atmintyje ar įamžinkime foto nuotraukoje.

Džiugaus atradimo džiaugsmo gamtoje linkime Saugomų teritorijų darbuotojams, mokslininkams ir lankytojams.

R. Iršėnaitės nuotr.

www.vstt.lt

Nuotraukoje: Grybas galėtų būti vadinamas kimininiu juodaausiu

Parkai , , , ,Comments are closed.

Susiję straipsniai

Lankomumas


Hey.lt - Interneto reitingai, lankomumo statistika, lankytoju skaitliukai

Archyvas

Rubrikos

Sekite mus per Facebook!

RSS srautas

Vorutos RSS srautas

Svetainės medis

Svetainės struktūra