Čekijos pirmininkavimo ES Tarybai patirtis svarbi Lietuvai

Autorius: Data: 2013-06-05 , 09:30 Spausdinti

Trečiadienis, 2013 m. birželio 5 d. (Vilnius)

Lietuvos Respublikos Prezidentė Dalia Grybauskaitė susitiko su Lietuvoje viešinčia Čekijos Respublikos Parlamento Deputatų Rūmų pirmininke Miroslava Nemcova. Susitikime buvo aptarti dvišaliai santykiai, tarptautinis bendradarbiavimas ir Lietuvos pirmininkavimas Europos Sąjungos Tarybai.

Kartu su Lietuva 2004 metais įstojusi į Europos Sąjungą, Čekija buvo viena iš pirmųjų naujų narių, pirmininkavusių ES Tarybai. Šios šalies patirtis ir parama, pasak Prezidentės, bus vertinga ir mūsų valstybei, nuo liepos mėnesio iš Airijos perimančiai pirmininkavimo vairą.

Šalies vadovės teigimu, pirmininkavimas ES Tarybai – didelė atsakomybė mūsų valstybei. Per ateinantį pusmetį Lietuvai reikės ne tik suderinti ES daugiamečio 2014-2020 m. biudžeto atskiras programas, bet ir ieškoti naujų priemonių ekonomines krizės pasekmėms įveikti bei išaugusiam jaunimo nedarbui mažinti. Prezidentė pabrėžė, kad mūsų valstybės laukia atsakingas ir sunkus uždavinys – suderinti visų 27 (Kroatijai tapus nare – 28) ES šalių interesus svarbiausiais visam žemynui klausimais.

Susitikime taip pat buvo aptarti pirmininkavimo prioritetai, Lietuvos ir Čekijos ekonominis ir kultūrinis bendradarbiavimas. Pasak Lietuvos Prezidentės, Lietuva ir Čekija turi daug panašios istorinės ir kultūrinės patirties, todėl intensyvus šalių dialogas ir toliau turi tęstis. 

Prezidentės spaudos tarnyba

www.lrp.lt

Prezidentė Dalia Grybauskaitė , , , , , , , , , ,Comments are closed.

Susiję straipsniai

Lankomumas


Hey.lt - Interneto reitingai, lankomumo statistika, lankytoju skaitliukai

Archyvas

Rubrikos

Sekite mus per Facebook!

RSS srautas

Vorutos RSS srautas

Svetainės medis

Svetainės struktūra