Čagčarano mieste atidaryti nauji infrastruktūros gerinimo projektai

Autorius: Data: 2011-12-30 , 10:30 Spausdinti

2011 m. gruodžio 28 d. Afganistano Goro provincijos sostinėje Čagčarane atidaryti JAV tarptautinės plėtros agentūros (angl. sutr. USAID) lėšomis įrengti gyventojų gerovės infrastruktūros objektai: apie 8 tūkst. kv. m. šaligatvio, automobilių stovėjimo aikštelė ir apie pusšimtis stacionarių šiukšlių konteinerių.

Šie objektai, kurių bendra vertė – daugiau nei 300 tūkst. JAV dolerių, tai tik keli iš daugelio USAID projektų, kuriais siekiama plėtoti Goro provincijos gyventojų gerovės sąlygas.

Pasak objektų atidarymo ceremonijoje dalyvavusio provincijos gubernatoriaus dr. Abdullah Heivado, vietos valdžios ir tarptautinių partnerių dėka miestas per pastaruosius metus labai pasikeitė, tapo gražesnis ir naujoviškesnis.

PAG karinio kontingento vadas plk. Eligijus Senulis pabrėžė, kad tarptautinė bendruomenė, ypatingai JAV, deda didžiules pastangas siekiant vystyti ir gerinti kasdieninį Afganistano žmonių gyvenimą. Pasak jo, kiekvienas gali akivaizdžiai pastebėti ir įvertinti permainas mieste. Vadas taip pat pabrėžė, kad tarptautiniai partneriai taip pat skiria daug dėmesio stiprinant vietos valdžios institucijų darbą. „Aš labai džiaugiuosi jau šiandien matydamas šio svarbaus darbo rezultatus, Čagčarano savivaldybė per šiuos metus į miesto biudžetą surinko per 70 procentų planuotų pajamų, tai labai svarus skaičius, kuris parodo realų santykį tarp miesto biudžeto planavimo ir realaus mokesčių surinkimo“.

Lietuvos vadovaujama PAG Gore – bendra civilių ir karių misija, NATO Tarptautinių saugumo paramos pajėgų (angl. International Security Assistance Force, ISAF) dalis, kuri Goro provincijoje pradėjo veikti 2005 metų vasarą. Pagrindinė misijos užduotis – padėti Afganistano valdžiai plėsti įtaką provincijoje, užtikrinti saugumą ir sudaryti tinkamas sąlygas provincijai atkurti. Goro PAG stovykloje Čagčarane kartu su Lietuvos kariais ir civiliais tarnauja ir dirba Gruzijos, Japonijos, Jungtinių Amerikos Valstijų, Lenkijos, Suomijos, Bulgarijos ir Ukrainos atstovai.

PAG-14 visuomenės informavimo karininko vyr. ltn. Tomo Pakalniškio informacija

T. Pakalniškio nuotr.

www.kam.lt

Kariuomenė , , , ,



Comments are closed.

Susiję straipsniai

Lankomumas


Hey.lt - Interneto reitingai, lankomumo statistika, lankytoju skaitliukai

Archyvas

Rubrikos

Sekite mus per Facebook!

RSS srautas

Vorutos RSS srautas

Svetainės medis

Svetainės struktūra