Bus tvarkoma Pūčkorių atodanga

Autorius: Data: 2012-04-24 , 11:25 Spausdinti

Pavilnių regioniniame parke pradėtas tvarkyti valstybės saugomas gamtos paminklas – Pūčkorių atodanga. Tai bene įspūdingiausia Lietuvoje atodanga, suformuota Vilnios upės sraunių vandenų. Tvarkymo projektą vykdo Pavilnių ir Verkių regioninių parkų direkcija kartu su Valstybine saugomų teritorijų tarnyba prie Aplinkos ministerijos. Kai vykdomi tvarkymo darbai, Pūčkorių atodangą lankyti bus draudžiama.

Pūčkorių kraštovaizdžio draustinyje saugoma tiek atodanga, tiek ir jos aplinka. Nuo šios atodangos viršaus atsiveria nuostabi Vilnios slėnio panorama. Ši vieta ypač mėgstama ir lankoma vilniečių bei miesto svečių.

Lietus ir vėjas ardo Pūčkorių atodangos viršutinę dalį, kuri yra labai stati ir po medžių šaknimis turi naujų griovų užuomazgų. Vidurinėje šlaito dalyje matomus griovelius nuolat platina bei gilina sniego tirpsmo ir lietaus vandenų srovelės. Apatinė dalis baigia užaugti medžiais ir krūmais, nes Vilnios vanduo jau nepajėgia išplauti vis didėjančios nuobirų sankaupos. Natūralių ir antropogeninių veiksnių įtakoje vyksta nepageidaujamos, geomorfologinę struktūrą niokojančios kaitos.

Atsižvelgiant į išvardintas problemas, Pavilnių ir Verkių regioninių parkų direkcija kartu su Valstybine saugomų teritorijų tarnyba ES struktūrinių fondų ir valstybės biudžeto lėšomis įgyvendina projektą „Saugomų teritorijų tvarkymas. I etapas“, kurio metu bus sutvarkyta ir pritaikyta lankymui Pūčkorių atodanga.

Išlaikant natūralius kraštovaizdžio elementus, nekeičiant natūralios aukščių ir grunto sudėties struktūros bei augalijos įvairovės, numatoma atlikti atodangos sutvirtinimo darbus. Kitas svarbus aspektas – teritorijos pritaikymas dideliam lankytojų srautui. Suprojektuota ir bus pastatyta lankytojų srautus reguliuojančios terasos, laiptai, aikštelės su pavėsinėmis. Šiame pažintiniame objekte bus sukurtos sąlygos lankytis neįgaliesiems. Parkavimo aikštelėje suprojektuotos vietos, įrengiamas pandusas žmonėms su negalia, suplanuota neįgaliųjų trasa per mišką. Vilniečiai jau šių metų rudenį galės džiaugtis atnaujinta bei sutvarkyta Pūčkorių atodangos aplinka.

Daugiau informacijos: www.pavilniai-verkiai.lt

Nuotraukoje: Pūčkorių atodanga

Parkai , , , , ,Comments are closed.

Susiję straipsniai

Lankomumas


Hey.lt - Interneto reitingai, lankomumo statistika, lankytoju skaitliukai

Archyvas

Rubrikos

Sekite mus per Facebook!

RSS srautas

Vorutos RSS srautas

Svetainės medis

Svetainės struktūra