Bus skelbiama atranka į Europos Sąjungos Bendrojo Teismo teisėjus

Autorius: Data: 2013-04-10 , 13:59 Spausdinti

2013 m. balandžio 10 d. Vyriausybės pasitarime nuspręsta skelbti pretendentų atranką į Europos Sąjungos Bendrojo Teismo (ESBT) teisėjus, kurį į pareigas siūlo Lietuvos Respublika.

Pretendentus, dalyvausiančius šioje atrankoje, vertins Ministro Pirmininko sudaryta darbo grupė, į kurią įeis teisingumo ministras (darbo grupės vadovas), užsienio reikalų ministras, Ministro Pirmininko kancleris, Seimo ir Respublikos Prezidento deleguoti atstovai, Teisėjų tarybos atstovas.

Darbo grupės nariai vertins eiti šias pareigas norinčių kandidatų teisines žinias, profesinę patirtį, gebėjimą atlikti teisėjo funkcijas, jo nepriklausomumą ir nešališkumą, taip pat teismo darbinės kalbos (prancūzų) mokėjimo lygį, gebėjimą dirbti tarptautinėje aplinkoje, kur atstovaujama skirtingoms teisės sistemoms. Pretendento į ESBT teisėjus kandidatūrą tvirtins Vyriausybė. Po to, kai jai pritars Respublikos Prezidentė, bus pasikonsultuota su Seimu. Įvykdžius šias nacionalines procedūras, prieš valstybių narių vyriausybėms bendru sutarimu skiriant ESBT teisėją, kandidato tinkamumą dar vertins ir specialus pagal Europos Sąjungos teisę sudarytas komitetas.

ESBT teisėjai (t. y. ne mažiau kaip po vieną teisėją iš kiekvienos Europos Sąjungos valstybės narės) skiriami Europos Sąjungos valstybių narių vyriausybių bendru sutarimu. Šiuo metu teismą sudaro 27 teisėjai.

ESBT teismo jurisdikcijai priklauso nagrinėti ir spręsti fizinių ar juridinių asmenų pareikštus tiesioginius ieškinius dėl Europos Sąjungos institucijų, įstaigų ir organų teisės aktų (kurie yra jiems skirti arba kurie tiesiogiai ir konkrečiai su jais susiję), dėl reglamentuojamojo pobūdžio teisės aktų (tiesiogiai su jais susijusių ir kuriems nereikia patvirtinti įgyvendinamųjų priemonių) arba dėl šių institucijų, įstaigų ar organų neveikimo. Teismas taip pat nagrinėja ieškinius dėl Europos Sąjungos institucijų ar jos tarnautojų padarytos žalos atlyginimo, valstybių narių pareikštus ieškinius Europos Komisijai ir kitus klausimus.

Lietuvos Respublikos pasiūlytas teisėjas darbą šiame teisme turi pradėti š. m. rugsėjo 1 d., nes baigiasi šio teismo teisėjo Vileno Vadapalo kadencija.

Informacijos valdymo ir visuomenės informavimo skyrius, tel. 8 (5) 2191882, 8 (686) 50011

123rf. com nuotr.

Europos Sąjunga (ES) , , , ,Comments are closed.

Susiję straipsniai

Lankomumas


Hey.lt - Interneto reitingai, lankomumo statistika, lankytoju skaitliukai

Archyvas

Rubrikos

Sekite mus per Facebook!

RSS srautas

Vorutos RSS srautas

Svetainės medis

Svetainės struktūra