Bus šalinamos kliūtys įsidarbinti ir pripažinti profesinę kvalifikaciją

Autorius: Data: 2010-01-10, 07:33 Spausdinti

Šiandien Lietuvos, o taip pat ir kitų ES šalių piliečiai, dar negali bet kurioje Bendrijos šalyje mokytis, lavintis, o jų anksčiau įgytos kvalifikacijos dažnai nepripažįsta kitos šalies darbdaviai ar institucijos. Minėtos kliūtys atsiranda dėl nepakankamo ES valstybių švietimo institucijų ir profesinio rengimo teikėjų bendradarbiavimo.

„Žmonės jaučiasi diskriminuojami, nes negali lygiomis teisėmis konkuruoti darbo rinkoje su kitų šalių piliečiais. Neretai tik dėl to jie būna priversti dirbti žemesnės kvalifikacijos, mažiau apmokamą darbą. – sako europarlamentarė Ona Juknevičienė .- Neseniai viešėdama Jungtinėje Karalystėje iš ten gyvenančių lietuvių girdėjau daug nuoskaudų dėl diskriminavimo ir atsirandančių problemų įsidarbinant. Žmonės jaučiasi antrarūšiai, nors jų kvalifikacija dažnai būna net aukštesnė, už tą patį darbą atliekančių tos šalies piliečių. Jie negauna vieno ar kito darbo tik dėl to, kad jų profesinis pasirengimas nėra pripažįstamas.“

Šiuo metu Europos Parlamente svarstomas pasiūlymas įkurti Europos kvalifikacijų sąrangą, kuri padės iš esmės išspręsti kvalifikacijos pripažinimo problemą svečiose šalyse dirbantiems mūsų piliečiams. Bus sudarytos sąlygos ne tik palyginti, bet ir pripažinti bet kurioje Bendrijos šalyje įgytas kvalifikacijas.

„Turint pripažinimą, piliečiams padaugės galimybių ir bus lengviau patekti į Europos darbo rinką, nes vienoje valstybėje narėje įgytas kvalifikacijas jie galės panaudoti kitoje šalyje“, – sako O. Juknevičienė – viena iš dokumento rengėjų Užimtumo ir socialinių reikalų komitete.

Ypatingas dėmesys šiame dokumente skiriamas mokymuisi visą gyvenimą. Suteikiama galimybė derinti ir papildyti įvairiose švietimo sistemose ir šalyse įgytas kvalifikacijas. Be to, pagerės ir darbdavių galimybės vertinti darbo rinkoje siūlomų kvalifikacijų pobūdį, turinį ir tinkamumą. Didelis palengvinimas turėtų būti ir švietimo bei profesinio rengimo teikėjams, kurie galės palyginti savo siūlomų paslaugų pobūdį ir turinį su kitų teikėjų pasiūlymais. Tai ypač svarbu užtikrinant švietimo ir profesinio rengimo kokybę, siekiant atspindėti ir tenkinti vietos, regiono ir nacionalinio lygių mokymo poreikius.

EP svarstomame pasiūlyme dėl Europos Parlamento ir Tarybos rekomendacijos dėl Europos kvalifikacijų sąrangos mokymuisi visą gyvenimą kūrimo rekomenduojama, kad iki 2009 m. nacionalinės kvalifikacijos sistemos būtų susietos su Europos lygiu nustatyta sąranga. Iki 2011m. naujuosiuose kvalifikacijos patvirtinimo dokumentuose būtų pateiktos nuorodos į kvalifikacijos lygmenį. Aštuoni lygmenys apims visą spektrą kvalifikacijų, pradedant tomis, kurios suteikiamos įgijus privalomąjį išsilavinimą, ir baigiant suteiktomis pasiekus aukščiausią akademinio išsilavinimo ir profesinio pasirengimo lygį. Dėl šio pasiūlymo Europos Parlamentas balsuos š. m. liepos mėnesį.

Daugiau inf.: Europos Parlamento ALDE grupės atstovė spaudai N. Gaidytė, tel. +32-486-03 73 75, www.alde.eu

Sena VorutaSusiję straipsniai

Comments are closed.

Lankomumas


Hey.lt - Interneto reitingai, lankomumo statistika, lankytoju skaitliukai

Archyvas

Rubrikos

Sekite mus per Facebook!

RSS srautas

Vorutos RSS srautas

Svetainės medis

Svetainės struktūra